System powiadamiania mieszkańców- zarejestruj się - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

System powiadamiania mieszkańców- zarejestruj się

data aktualizacji: ponad rok temu 11.02.2016, odsłon: 11482, ~Paweł Wójcik

W 2013 roku Puławy wprowadziły system o nazwie Samorządowy Informator SMS. Jego zadaniem jest przekazywanie mieszkańcom informacji o sprawach ważnych dla życia miasta, ale także tych ważnych dla ich bezpieczeństwa.

Po wysłaniu SMS-a, którego koszt jest zgodny z ceną zwykłego SMS-a w Państwa planie taryfowym i trzymaniu potwierdzenia rejestracji, każdy mieszkaniec będzie na bieżąco otrzymywał informację z wybranych przez siebie czterech kategorii:

Zarządzanie Kryzysowe – kategoria zawierająca np. ostrzeżenia przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi.

Komunikaty lokalne – informacje związane np. ze zmianą organizacji ruchu w mieście.

Wydarzenia – informacje związane z koncertami, uroczystościami, imprezami turystycznymi itp.

Informacja Prezydenta Miasta: informacje o podpisanych porozumieniach, realizowanych inwestycjach, ważnych decyzjach dla życia miasta.

Oprócz tradycyjnych sms-ów system umożliwia wysyłanie do mieszkańców wiadomości SMS Cloud- to nowa opcja. SMS Cloud to wiadomość nawet do 10000 znaków, do której można dołączyć multimedia. Aby otrzymywać informacje na swój smartfon wystarczy pobrać bezpłatną aplikację.

SISMS jest systemem mającym zapewnić skuteczną komunikację urzędu z mieszkańcami we wszystkich obszarach funkcjonowania, szczególnie zaś w tych, które mają wpływ na nasze bezpieczeństwo. Najważniejszym celem, jaki chcemy uzyskać, jest odpowiednio wczesne ostrzeganie przed mogącym pojawić się zagrożeniem, takim jak powódź, trąby powietrzne, pożary i inne.

Podstawą sprawnego funkcjonowania systemu SISMS jest zarejestrowanie się w nim jak największej liczby mieszkańców, którzy będą otrzymywać informacje z urzędu. Rejestracja jest bardzo prosta i sprowadza się do wysłania jednego SMS-a o odpowiedniej treści. Państwa numery telefonów będą chronione według najwyższych standardów. Warto dodać, że nigdy przy użyciu systemu nie otrzymacie Państwo reklam bądź spamu.

Państwa pomoc jest niezwykle istotna, aby system prawidłowo zadziałał w Puławach, dlatego prosimy o zarejestrowanie się w systemie, a także o przekazanie informacji o SISMS swojej rodzinie i znajomym oraz wszystkim zainteresowanym mieszkańcom.Udostępnij na Google+
+ 43 głosów: 43 (100%) 0 -