30 lat Straży Miejskiej - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

30 lat Straży Miejskiej

data aktualizacji: 17 dni temu 19.11.2021, odsłon: 209, ~UM Puławy

 

23 sierpnia 1990 roku Rada Miasta Puławy zobowiązała Urząd Miasta w Puławach do utworzenia umundurowanej straży miejskiej.

30 września 1990 roku wpłynął formalny wniosek Prezydent Jadwigi Piskorskiej – Pliszczyńskiej o utworzenie w oparciu o przepisy Ustawy o Policji Straży Miejskiej wraz z projektem Statutu Straży Miejskiej, który zawierał: postanowienia ogólne, zakres zadań Straży Miejskiej, prawa i obowiązki funkcjonariuszy Straży Miejskiej, organizację Straży Miejskiej.

20 listopada 1991 Zarządzeniem nr 4/91 Prezydenta Miasta Puławy utworzono Straż Miejską Miasta Puławy i nadano jej Statut.

Pomagamy wszystkim mieszkańcom naszego miasta – ludziom, ale także zwierzętom. Wszystkim tym, którzy mają dom i tym którzy go nie mają, zdrowym i chorym, spokojnym i tym z niepokornym charakterem. Pomagamy błąkającym się po mieście zwierzętom - bez serca porzuconym szczeniakom, rannym i potrzebującym pomocy.

Już 30 lat jesteśmy dla Was Drodzy Mieszkańcy i dla Naszego Miasta. Dziękujemy Wam za zaufanie i za to, że często jesteśmy pierwsza służbą, która przychodzi Wam na myśl.

Jesteśmy po to, żeby pomagać, chronić, służyć.

+ 18 głosów: 20 (90%) 2 -
Udostępnij na Google+