Apel Straży Miejskiej o pomoc bezdomnym - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Apel Straży Miejskiej o pomoc bezdomnym

data aktualizacji: 7 dni temu 20.11.2020, odsłon: 493, ~UM Puławy

Zbliżający się okres zimowy niesie ze sobą wiele uroków – w szczególności aurę, ale także wiele zagrożeń dla osób bezdomnych, samotnych i chorych.

Do jednych z zadań Straży Miejskiej w okresie zimowym należy monitorowanie miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnie mieszkających, przebywających w bardzo złych warunkach, osób mogących potrzebować pomocy medycznej lub socjalnej i przekazywanie takich  informacji do MOPS. Od początku sezonu strażnicy, oprócz samodzielnie prowadzonych kontroli,  wspólnie z pracownikami MOPS odwiedzają znane im miejsca przebywania takich osób, do których w szczególności należą:

- tereny Rodzinnych Ogrodów Działkowych,

- altany śmietnikowe,

- pustostany, opuszczone hale magazynowe, garaże,

- piwnice oraz górne piętra domów mieszkalnych.


 


Każdorazowo bezdomnym z którymi spotykają się patrole proponowana jest pomoc oraz przekazywana jest informacja dotycząca możliwości skorzystania z noclegu w schronisku imienia Św. Brata Alberta.

Straż Miejska apeluje, aby nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych, leżących, nietrzeźwych. Niska temperatura może być dla nich śmiertelnym zagrożeniem. Aby pomóc, wystarczy niezwłocznie powiadomić służby, w tym straż miejską. Numer alarmowy – 986.

W związku z utrzymującymi się w okresie zimy, szczególnie w nocy, niskimi temperaturami przypominamy, że w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie działa bezpłatny numer – 987, pod którym można uzyskać adresy i telefony placówek udzielających wsparcia osobom bezdomnym na terenie województwa lubelskiego

Aktualna baza danych o placówkach działających na terenie województwa lubelskiego znajduje się na stronie internetowej Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie pod adresem: www.lublin.uw.gov.pl.

 


 

 

+ 12 głosów: 12 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+