Aplikacja weryfikująca opłaty za odpady komunalne - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Aplikacja weryfikująca opłaty za odpady komunalne

data aktualizacji: 13 dni temu 7.06.2021, odsłon: 317, ~UM Puławy

Miło nam poinformować, że Miasto Puławy pozyskało od Gminy Miejskiej Świdnik aplikację wykrywającą niespójności w deklaracjach określających wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Aplikacja powstała w ramach rządowego programu GovTech Polska. Zadaniem programu jest uszczelnienie systemu poboru opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Aplikacja zestawia ze sobą zanonimizowane dane będące w zasobach różnych jednostek i instytucji z informacjami zawartymi w deklaracjach  o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Obecnie trwa etap tworzenia bazy danych. Po jego zakończeniu przystąpimy do testowania aplikacji a następnie do etapu właściwej weryfikacji nieprawidłowości w złożonych deklaracjach.

W przypadku wykrycia niespójności w deklaracjach, właściciel nieruchomości zostanie poproszony o złożenie wyjaśnień. Kolejnym krokiem będzie korekta własnej  deklaracji obejmująca czas kiedy wnoszono zaniżoną kwotę lub określenie wysokości opłaty przez gminę w drodze decyzji – nawet do trzech lat wstecz.

Mamy nadzieję, że aplikacja pomoże nam w uszczelnieniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi i dzięki temu utrzymaniu wysokości opłat za odpady na obecnym poziomie.

        

 

 

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+