Bluesowy Rejs – pamięci Tadeusza Nalepy - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Bluesowy Rejs – pamięci Tadeusza Nalepy

data aktualizacji: miesiąc temu 12.08.2020, odsłon: 401, ~Ewelina Borawska

Jesteście gotowi na rejs po muzycznym świecie Tadeusza Nalepy? W niedzielę, 16 sierpnia, pasjonatów bluesa zapraszamy na wyjątkową podróż inspirowaną postacią i muzyką bluesowego mistrza.

W tym roku ponownie spotykamy się w Porcie Marina i chociaż warsztaty w formie tradycyjnej się nie odbędą, to i tak zapewnimy Wam moc atrakcji.

Tegoroczny bluesowy rejs rozpoczniemy od warsztatów mistrzowskich i spotkania z Markiem Raduli. Zajęcia z Markiem Raduli będą niezapomnianymi, prowadzonymi z niezwykłą erudycją i pasją, kompleksowymi ćwiczeniami o dziedzinach muzyki – rytmie, harmonii i melodii. Legenda bluesa udzieli uczestnikom wielu cennych rad o sposobach interpretacji oraz współczesnych technikach gitarowych.


W ramach wydarzenia zapraszamy także na otwarte spotkanie Marka Raduli z publicznością, które będzie swoistym spotkaniem autorskim z człowiekiem, który grał z Tadeuszem Nalepą w jednym zespole.


Tego dnia z pewnością nie zabraknie też rytmów bluesa, które fanom gatunku zaserwuje J.J. Band. Zespół w ciągu dziesięciu lat działalności zdobył miano jednej z najlepszych grup bluesowych w Polsce. W 2010 roku wydał autorską płytę "J.J. Band i przyjaciele grają utwory Tadeusza Nalepy – "Blues", uznaną za najlepszą polską płytę bluesową. Podczas koncertu usłyszycie utwory stworzone przez Tadeusza Nalepę - ojca chrzestnego polskiego bluesa, we współczesnych aranżacjach.

Oprócz stałych członków zespołu, na scenie pojawią się także goście specjalni.

J.J. Band w składzie:

Jacek „Jogi” Jaguś – gitara i wokal

Bartek „Boruta” Łęczyński – harmonijka

Piotr Michalak – piano, hammond

Andrzej „Stagracz” Stagraczyński – bass

Bartosz „Mr. Shuffle” Niebielecki – perkusja

Gościnnie zagrają:

Marek Raduli – gitara

Rafał Karasiewicz – piano

Na warsztaty w klasie mistrzowskiej z Markiem Raduli zapraszamy o godz. 12.00. Zapisy e-mail: blues@domchemika.pl. Ilość miejsc ograniczona. Spotkanie otwarte z publicznością odbędzie się o godz. 18:30.

Koncert grupy J.J. Band i Przyjaciele rozpocznie się o godz. 19:00. Aby móc przyjść na koncert należy wypełnić interaktywny formularz znajdujący się na stronie www.domchemika.pl.

Wszystkie wydarzenia odbędą się 16 sierpnia w Porcie Marina. Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

W ramach projektu „Bluesowy rejs – pamięci Tadeusza Nalepy”, odbędą się także warsztaty on-line z homerecordingu prowadzone przez Michała Głosa. Premiera na FB POK „Dom Chemika” w piątek, 14 sierpnia o godz.16:00.


Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Puławy w ramach projektu „Bluesowy rejs – pamięci Tadeusza Nalepy”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+