Działamy dla wspólnego bezpieczeństwa - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Działamy dla wspólnego bezpieczeństwa

data aktualizacji: 6 miesięcy temu 9.04.2020, odsłon: 516, ~Ewelina Borawska

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, na zlecenie władz miasta, wprowadzono regularną dezynfekcję elementów małej architektury na terenie Miasta Puławy. W celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych chorób zakaźnych od 28 marca w godzinach nocnych do wczesnych godzin porannych trwa odkażanie między innymi 100 wiat przystankowych, 755 ławek i 700 śmietniczek oraz przycisków sygnalizacji świetlnej. Akcja prowadzona jest atestowanymi preparatami biobójczymi, które nie stanowią zagrożenia dla ludzi i zwierząt.1. Dezynfekcja przycisków sygnalizacji świetlnych dla pieszych została wprowadzona od dnia 9.04.2020r. do odwołania na należących do miasta Puławy następujących skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną:

a) Słowackiego-Kochanowskiego,

b) Piaskowa-Leśna,

c) Piaskowa-Jaworowa,

d) Dębliniska-Tesco,

e) Dęblińska-Leroy Merlin,

Na skrzyżowaniach Sosnowa-Ceglana i Gościńczyk-Ogrodowa nie ma przycisków dla pieszych.

 

2. Po rozpoznaniu możliwości wyłączenia przycisków i przełączenia sygnalizacji w tryb stałoczasowy z dniem 10 kwietnia 2020 r. podjęto decyzję o odłączeniu przycisków dla pieszych – na skrzyżowaniach:

a) Słowackiego - Kochanowskiego,

b) Piaskowa - Leśna,

c) Piaskowa - Jaworowa,

 

3. Pozostałe dwa skrzyżowania mimo, że zlokalizowane są na drodze gminnej (obecnie należącej do miasta Puławy), zarządzane są przez ich właścicieli tj. przyległe sklepy tj.:

a) Dębliniska-Tesco, - sygnalizacja zarządzana przez TESCO,

b) Dęblińska-Leroy Merlin, - sygnalizacja zarządzana przez LEROY MERLIN.

W dniu 10 kwietnia ZDM w Puławach przekazał do ww. sklepów prośbę o rozpoznanie możliwości i jeśli jest taka możliwość to o wyłączenie przycisków dla pieszych na tych skrzyżowaniach.

Do czasu wyłączenia przycisków, będą one odkażane 2 razy na dobę.+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+