Dzień Otwarty Notariatu 2019 - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Dzień Otwarty Notariatu 2019

data aktualizacji: 6 miesięcy temu 13.11.2019, odsłon: 850, ~UM Puławy
Data i miejce wydarzenia

30.11.2019

Urząd Miasta Puławy


Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek - porozmawiaj o tym z notariuszem. W sobotę, 30 listopada 2019 roku odbędzie się 10. edycja Dnia Otwartego Notariatu, największej akcji edukacyjnej organizowanej przez samorząd notarialny. Tego dnia w 29 miastach Polski niemal 600 notariuszy będzie udzielało wszystkim zainteresowanym osobom bezpłatnych informacji prawnych.

Notariusze Izby Notarialnej w Lublinie dyżurować będą w godzinach od 10 do 16:

- w Lublinie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego przy ulicy Gabriela Narutowicza  4 (kontakt: Koordynator DON notariusz Beata Słowikowska, tel. 605536888, 81 5340080, 81 5347680, e-mail: slowikowska@notar.pl), 

- w Chełmie w Urzędzie Miasta Chełm przy ulicy Lubelskiej 65 (kontakt: Koordynator DON notariusz Jarosław Lewkowicz, tel. 607055535, 82 5652500, e-mail: lewkowicz@notar.pl ),

- w Puławach w Urzędzie Miasta Puławy przy ulicy Lubelskiej 5 (kontakt: Koordynator DON notariusz Joanna Szymoniak, tel. 81 8884002, e-mail: szymoniak@notar.pl).Ponadto w ramach akcji wspierającej Dzień Otwarty Notariatu, na Uniwersytetach Trzeciego Wieku w całej Polsce odbywać się będą bezpłatne wykłady notariuszy. Listę UTW można znaleźć pod adresem:  https://www.krn.org.pl/1193/4721

W czasie tegorocznej edycji Dnia Otwartego Notariatu będzie można dowiedzieć się, jak bezpiecznie rozporządzać swoim majątkiem, i jak we właściwy sposób, zadbać o interesy swoje i swoich najbliższych.

Spotkania z notariuszami w czasie Dnia Otwartego Notariusza są doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat rodzajów umów pozwalających na bezpieczne dysponowanie swoim życiowym dorobkiem, np. umowy darowizny czy umowy dożywocia, które są bardzo często mylone. Notariusze wyjaśnią, jak najkorzystniej uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie czy przejść przez procedury związane z dziedziczeniem (notarialne poświadczenie dziedziczenia). Wskażą na szereg czynności prawnych, których w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając przy tym czas i pieniądze (np. sprawy związane z dziedziczeniem lub umowy alimentacyjne).

Notariusze powiedzą także, jak uniknąć czynności niebezpiecznych, które mogą stanowić zagrożenie dla całego naszego majątku (lichwiarskie pożyczki i umowy przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie).

Niewątpliwie przedsiębiorców zainteresują informacje o nowych regulacjach związanych z zarządem sukcesyjnym, które w wypadku śmierci przedsiębiorcy bardzo często pozwalają działać dalej firmie i uchronić ją przed bankructwem.

Wskazane powyżej zagadnienia nie są jedynymi pytaniami, jakie będzie można zadać dyżurującym rejentom – tradycją Dnia Otwartego Notariatu jest możliwość porozmawiania o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach notariuszy.

W tym roku Dzień Otwarty Notariatu organizowany jest już po raz dziesiąty. O tym, że akcja samorządu notarialnego jest potrzebna i trafia w potrzeby społeczeństwa, najlepiej świadczy jej popularność. Głównym celem, jaki przyświeca idei Dnia Otwartego Notariatu, jest edukacja prawna społeczeństwa.

Więcej informacji na temat Dnia Otwartego Notariatu znajdą Państwo na stronie: www.porozmawiajznotariuszem.pl

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
Udostępnij na Google+