Dzień Pracownika Socjalnego - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Dzień Pracownika Socjalnego

data aktualizacji: 16 dni temu 19.11.2021, odsłon: 154, ~UM Puławy

Szanowni Państwo,

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Pracownicy systemu opieki socjalnej to ludzie wyjątkowi, którzy charakteryzują się wysokimi kompetencjami, niezbędnymi w wykonywanej pracy, a także empatią, wysokim poziomem serdeczności i ciepła.

Rolą pracowników socjalnych jest zapewnienie swoim podopiecznym podstawowych i godnych warunków do życia poprzez zorganizowanie pomocy finansowej, rzeczowej, a także psychologicznej. To oni pomagają ludziom w kryzysie podnieść się i iść dalej. To nierzadko oni są najbliżej tych, którym wyciągnięta dłoń potrzebna jest od zaraz.

Pomoc, jaką niesiecie Państwo drugiemu człowiekowi jest piękna, ale też stanowi ciężką pracę. Każdy dzień wymaga od Państwa zrozumienia ludzkiego bólu, bezsilności, krzywdy, jak również zrozumienia dla ludzkiej słabości. Towarzyszycie cierpiącym, podejmujecie bardzo ważne decyzje, które często mają zasadniczy wpływ na poziom życia całych rodzin.

Dziś za Państwa trudną i obarczoną dużą odpowiedzialnością pracę chciałbym serdecznie podziękować – za ogromny, codzienny wysiłek, serce wkładane w każdą sprawę i nieustającą chęć niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

Życzę Państwu nieustającej pasji, energii i poczucia misji, które pomagają trwać w tej służbie. To właśnie dzięki Wam ludzie potrzebujący nie pozostają sami ze swoimi problemami i dramatami.

Wszystkiego najlepszego!

                                                            Paweł Maj

                                                             Prezydent Miasta Puławy

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Udostępnij na Google+