Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów

data aktualizacji: 8 miesięcy temu 24.05.2018, odsłon: 588, ~Łukasz Kołodziej

Od 21 do 27 maja w Puławach odbędzie się trzecia edycja Festiwalu im. Wincentego i Franciszka Lesslów - imprezy nawiązującej do ogromnej spuścizny kulturowej przekazanej naszym pokoleniom przez rodzinę Czartoryskich i jej otoczenie. Na puławskim dworze inicjowano wydarzenia budzące podziw i szacunek innych ośrodków, o prymat zaś w dziedzinie kultury i sztuki miejscowość konkurowała z największymi ośrodkami.

Program:

• Poniedziałek 21 maja 2018 godz. 18.00 Puławy Hotel Trzy Korony

Puławy czasu odzyskania niepodległości – widowisko multimedialne przedstawiające dzieje Puław i ziemi puławskiej w okresie odzyskania niepodległości. Strona merytoryczna została połączona z częścią muzyczną opartą o utwory fortepianowe i pieśni I. J. Paderewskiego. Scenariusz Henryk Czech. Wykonawcy: Henryk Czech i Ryszard Stępień – prowadzenie; Magdalena Stefaniak – sopran, Paweł Mazur – fortepian, Tomasz Mazur – baryton

Gościć będziemy także Konstantego Andrzeja Kulkę, światowej sławy wirtuoza skrzypiec, który razem z wiolonczelistką Anną Wróbel, pianistką Aleksandrą Lipińską i zespołem Camerata Vistula wystąpi w drugim dniu festiwalu.


• Wtorek 22 maja 2018 godz. 18.00 Puławy Hotel Trzy Korony

Pod puławskim niebem – koncert, w programie którego zaprezentujemy publiczności utwory polskich kompozytorów klasycystycznych w tym Karola Lipińskiego i Antoniego Stolpe. Wykonawcami będą światowej sławy skrzypek Konstanty Andrzej Kulka, wiolonczelistka Anna Wróbel, pianistka Aleksandra Lipińska i Camerata Vistula pod kierownictwem prof. Andrzeja Wróbla.

Po raz kolejny w ramach imprezy zagrają także uczniowie i nauczyciele puławskiej szkoły muzycznej, interpretując repertuar solowy oraz chóralny i orkiestrowy.


• Środa 23 maja 2018 godz. 18.00 Puławy Hotel Trzy Korony

W muzycznym saloniku II – koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Romualda Twardowskiego w Puławach będący kontynuacją imprezy zainicjowanej w ubiegłym roku. W koncercie wezmą udział soliści, orkiestra a także chór puławskiej placówki muzycznej. W programie utwory kompozytorów polskich w tym Józefa Elsnera, Jana Stefaniego, Tekli Bondarzewskiej, Karola Namysłowskiego, Franciszka Lessla, i Fryderyka Chopina.


• Niedziela 27 maja 2018 godz. 20.00 Dziedziniec Pałacu Marynki w Puławach

Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale – wielkie widowisko operowe z muzyką Jana Stefaniego do libretta Wojciecha Bogusławskiego w plenerowej, teatralnej realizacji na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach z udziałem solistów, orkiestry, chóru, zespołów tanecznych i kapel ludowych. Kilkudziesięciu wykonawców z całego kraju. Część scenografii do spektaklu wykonana została w technice obrazów piaskowych.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie organizatora: http://www.lessel.pl/

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Udostępnij na Google+