Fotografia Łukasza Fedorowicza - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Fotografia Łukasza Fedorowicza

data aktualizacji: ponad rok temu 2.07.2019, odsłon: 731, ~UM Puławy
Data i miejce wydarzenia

06.07.2019

Puławska Galeria Sztuki "POK" Dom Chemika


"Fotografia" Łukasza Fedorowicza to ekspozycja towarzysząca tegorocznej edycji Warsztatów Jazzowych Puławy 2019. Na otwarcie wystawy zapraszamy 6 lipca o godz. 19:00 do Puławskiej Galerii Sztuki. Wstęp wolny.

Łukasz Fedorowicz – miłośnik fotografii, muzyki, filmu. Dokumentalista życia kulturalnego miasta. Fotografią zajmuje się od wielu lat. Jego prace były eksponowane podczas wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz w publikacjach książkowych, w fotogalerii na stronie internetowej Domu Chemika, na różnych stronach Facebooka, a także były wykorzystywane na plakatach imprez muzycznych, m. in. wystawie z okazji X Warsztatów Bluesowych, prezentacji towarzyszącej Sympozjum „Puławy–Chemia–Sztuka”, czy w Krakowskim Kwartalniku Literacko – Artystyczny „Metafora”.Pierwsze fotografie wykonał w latach 60. aparatem DRUH na klisze zwojowe 60 mm, późniejsza fotografia to praca na filmach małoobrazkowych 35 mm oraz eksperymenty w ciemni fotograficznej. Wraz z dostępem do lepszego sprzętu i nowych technik fotograficznych korzystał z kolorowych materiałów odwracalnych, tzw. slajdów. Z czasem fotografię analogową zastąpił cyfrową. Ulubionym tematem Łukasza Fedorowicza są sceny uliczne, rejestrowanie ciekawych sytuacji i zachowań ludzi oraz koncerty muzyczne. W miarę wolnego czasu uczestniczy w plenerach, wystawach i warsztatach fotograficznych. W konkursach poplenerowych zdobywał nagrody i wyróżnienia.

Wystawy indywidualne autora były wystawiane w Galerii Piwnica MDK w Puławach, w POK „Dom Chemika” oraz w Kordegardzie Pałacu XX Czartoryskich w Puławach.

Prezentowana wystawa to efekt połączenia fascynacji autora muzyką i fotografią. Większość prezentowanych fotografii została wykonana podczas imprez organizowanych przez POK „Dom Chemika”.

Ekspozycję będzie można oglądać do 1 września 2019 r. w Puławskiej Galerii Sztuki.


+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Udostępnij na Google+