Hala widowiskowo-sportowa - miasto czeka na oferty - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Hala widowiskowo-sportowa - miasto czeka na oferty

data aktualizacji: ponad rok temu 15.11.2017, odsłon: 1263, ~Paweł Wójcik

Ogłoszenie o przetargu na budowę hali widowiskowo-sportowej w Puławach zostało już opublikowane. Miasto czeka na oferty, które można składać do 3 stycznia 2018 roku.

Wymagany termin realizacji zamówienia został określony na "do 22 miesięcy od daty podpisania umowy".

Jednym z warunków, które musi spełnić wykonawca jest wykazanie, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert,  a  jeżeli  okres  prowadzenia  działalności  jest  krótszy  –  w  tym  okresie,  wykonał co najmniej: - 1 robotę budowlaną polegającą na budowie hali sportowej/sportowo-widowiskowej o kubaturze minimum 90 000,00 m3 z trybunami stałymi i rozkładanymi.

Wszystkie informacje dotyczące przetargu można znaleźć w BIP UM PUŁAWY (KLIKNIJ)


SZCZEGÓŁOWE ROZWIAZANIA FUNKCJONALNE ZAPROJEKTOWANEJ HALI:

Zaprojektowano halę widowiskowo-sportową z pomieszczeniami i funkcjami towarzyszącymi, Obiekt mieści arenę sportową z trybunami stałymi i składanymi (teleskopowe), część zapleczową oraz funkcje towarzyszące. Oprócz areny głównej z widownią w obiekcie jako program ponadstandardowy umieszczono halę ciężarowni z zapleczem, a nad nią wielofunkcyjna halę dla sportów walki i dyscyplin gimnastycznych również z niezbędnym zapleczem.

PŁYTA GŁÓWNA ARENY

Otoczona z trzech stron trybunami teleskopowymi, umożliwiającymi aranżację liczby miejsc widowni. Złożenie trybun umożliwia prowadzenie treningów dla trzech grup zawodników jednocześnie – (jedno pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej dla seniorów oraz dwa mniejsze dla juniorów i dzieci), lub trzy pełnowymiarowe boiska dla pozostałych gier zespołowych.

POMIESZCZENIA OBSŁUGI ZAWODNIKÓW

W tej części mieścić się będą zaplecza szatniowo – socjalne dla zawodników, sędziów i trenerów wraz z sanitariatami i natryskami oraz gabinety: medyczny, kontroli antydopingowej, fizjoterapii i odnowy biologicznej. (sauna, masaż). Sale do sportów walki, aerobik, joga, siłownia oraz ciężarownia z zapleczami szatniowo – sanitarnymi. Przewidziano także pomieszczenia klubowe.

POMIESZCZENIA UZUPEŁNIAJĄCE PODSTAWOWY PROGRAM SPORTOWY

Są to pomieszczenia przeznaczone dla artystów, VIP-ów, sale konferencyjne oraz obsługi zawodów sportowych – pomieszczenia spikera i komentatorów zapewniające im bezpośredni wgląd na arenę. Przewidziano też miejsca dla trzech kamer TV. Zaprojektowano również na parterze wielofunkcyjną salę konferencyjną – można w niej prowadzić konferencje prasowe.

POMIESZCZENIA ADMINISTRACYJNO – GOSPODARCZE

Są to niezbędne pomieszczenia biurowe, administracji obiektu oraz pomieszczenia magazynowo – gospodarcze, szatnie i socjalne.

POMIESZCZENIA POMOCNICZE

Są to szatnie dla widzów, kasy, pomieszczenia ochrony, serwera, 2 bary wraz z zapleczem, recepcja oraz sanitariaty dla widzów - w tym dla osób niepełnosprawnych.

KOMUNIKACJA

Zaprojektowane szerokości przejść, dróg ewakuacyjnych, klatek schodowych, drzwi wejściowych spełniają wymogi ochrony p.poż dla przewidywanej ilości widzów. Zaprojektowano dwie oddymiane klatki schodowe i cztery dźwigi osobowe. Z dużego hallu głównego z recepcją jest bezpośredni dostęp do szatni dla widzów, małej gastronomii oraz sanitariatów, a na sektory trybun stałych prowadzą dwie pary 6-cio metrowych schodów.

TRYBUNY STAŁE

Trybuny stałe o konstrukcji żelbetowej umieszczono na dwóch dłuższych i jednym krótszym boku areny. Ilość miejsc trybun stałych można aranżować za pomocą kotar. Z każdego miejsca widowni jest zapewniona dobra widoczność areny głównej.

TRYBUNY TELESKOPOWE

Zaprojektowano trybuny składane teleskopowo o nowoczesnym designie i wysokiej estetyce wykonania. Nowoczesny łatwy sposób składania i rozkładania oparty na beztarciowym systemie rolek umożliwia składanie i rozkładanie trybun przez jedną osobę. Podesty trybun wykonane z płyty antypoślizgowej, dodatkowe stopnie pośrednie wykończone blachą aluminiową. Barierki ochronne bez konieczności demontażu w celu złożenia trybun.

+ 11 głosów: 15 (73%) 4 -
Udostępnij na Google+