DNI PUŁAW 2019 - od 31 maja do 2 czerwca odbędą się Dni Puław - miejsce: MARINA PUŁAWY - 3 dni niezapomnianych emocji - KONCERTOWO/RODZINNIE/TANECZNIE / Zapraszamy do wspólnego świętowania dni naszego miasta!

Interwencja ws.skrzyżowania ulic Lubelskiej i Grabskiego - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Interwencja ws.skrzyżowania ulic Lubelskiej i Grabskiego

data aktualizacji: 2 miesiące temu 12.03.2019, odsłon: 1429, ~UM Puławy

Na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Władysława Grabskiego od wielu lat regularnie dochodzi do kolizji drogowych i wielu niebezpiecznych sytuacji. Jednym z powodów tych zdarzeń może być brak synchronizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. Jadący od strony Radomia kierowcy wcześniej mają czerwone światło, aniżeli ci jadący od strony Lublina, stąd też próbując zjechać ze skrzyżowania przy braku widoczności (zasłaniają im widoczność pojazdy skręcające w ul. Grabskiego) wymuszają pierwszeństwo stając się sprawcami kolizji (wypadków).

Straż Miejska wielokrotnie otrzymywała sygnały od mieszkańców o konieczności rozwiązania tego problemu, wobec czego po opracowaniu zebranych materiałów przez Komendanta Straży, Prezydent Miasta Puławy skierował do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie pismo zawierające prośbę o zapoznanie się z nimi i wypracowanie korzystnego dla kierowców i pieszych rozwiązania.

Poniżej przedstawiamy kilka kolizji z okresu ostatnich dwóch lat.


+ 15 głosów: 17 (88%) 2 -
Udostępnij na Google+