Kolęda na cały rok - koncert (relacja foto) - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Kolęda na cały rok - koncert (relacja foto)

data aktualizacji: miesiąc temu 26.01.2021, odsłon: 274, ~UM Puławy
Data i miejce wydarzenia

31.01.2021

Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach


W niedzielny wieczór w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach odbył się koncert pt. „Kolęda na cały  rok!” Wyjątkowe wydarzenie, w którym udział wzięli utalentowani podopieczni Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”, stanowiło dopełnienie tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd.

Podczas koncertu można było usłuszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu Puławskiej Orkiestry Dętej, solistów przygotowanych przez Zbigniewa Jonaka, zespołu wokalnego (nie)sPOKojni pod kierunkiem Mariusza Przybysia oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”.

W trakcie kameralnego i nastrojowego koncertu zaprezentowano zostaną pastorałki i kolędy w aranżacjach zarówno tradycyjnych jak i współczesnych.

Koncert odbył się przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Liczba miejsc w kościele była ograniczona. Koncert można było obejrzeć poprzez relację online.


Zgłoszenia do XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd przesłano z 16 województw, tym samym wpłynęło do nas blisko 700 nagrań konkursowych. Kolędy, pastorałki i utwory świąteczne przysłali artyści z takich miast jak: Warszawa, Wrocław, Łowicz, Katowice, Nowy Targ, Szczecin, Kielce, Suwałki, Bydgoszcz, czy Żywiec. Nie zabrakło także grup i solistów z naszego województwa. Najwięcej zgłoszeń z Lubelszczyzny nadesłali wykonawcy z Lublina, Poniatowej, Kraśnika oraz Puław.

W ciągu kilku dni pracy, jury będzie oceniało nagrania w kategoriach: soliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, chóry, instrumentaliści oraz muzykujące zespoły rodzinne.

Wybranych laureatów zobaczymy w Koncercie Finałowym, który ze względu na bezpieczeństwo uczestników, odbędzie się 2 lutego o godz. 18:00 w formie prezentacji online dostępnej za pośrednictwem mediów społecznościowych Ośrodka.

Opracowanie: POK "Dom Chemika".


Plakat koncertu kolęd - treść z artykułu

 


 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Udostępnij na Google+