Koncert Noworoczny - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Koncert Noworoczny

data aktualizacji: ponad rok temu 7.01.2016, odsłon: 1157, ~Magdalena Woźniakowska

Wczoraj w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" odbył się Koncert Noworoczny. Na koncercie jak co roku zostało wręczone honorowe wyróżnienie Statuetka Sybilli. W tym roku statuetkę otrzymało stowarzyszenie Kiwanis Klub Puławy.

Kiwanis Klub Puławy - za pełną humanizmu postawę wyrażaną w wieloletniej działalności społecznej, otwarcie na potrzeby mieszkańców Puław i regionu oraz promocję miasta poprzez propagowanie idei „z myślą o człowieku".

Stowarzyszenie Kiwanis Klub Puławy zostało założone w 1998 r. Należy do międzynarodowej organizacji Kiwanis International zrzeszającej ponad 8 tysięcy klubów w 96 krajach. Kiwanis Klub Puławy zajmuje się między innymi wspieraniem dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim i średnim. Organizuje dla nich zajęcia rekreacyjne oraz prowadzi programy przygotowujące do samodzielnego życia. Stowarzyszenie jest organizatorem plenerów malarskich dla uzdolnionej plastycznie młodzieży w wieku licealnym i gimnazjalnym ze szkół powiatu puławskiego. Najzdolniejsi z nich otrzymują roczne stypendium. Kiwanis Klub Puławy angażuje się również w działania na rzecz ochrony i promocji zdrowia dla społeczności lokalnej - uczestnicząc w zbiórkach środków na zakupy i remonty w puławskim SP ZOZ a także w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego - zbiórka środków na zakup radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Stowarzyszeniu udaje się mobilizować puławskie firmy, przedsiębiorców i osoby prywatne do udzielania pomocy finansowej dzięki czemu możliwe jest realizowanie różnego przedsięwzięć dla lokalnej społeczności. W ciągu ostatnich 3,5 roku Stowarzyszenie Kiwanis Klub Puławy zebrało i przekazało na różnorodne cele kwotę ponad 3 milionów zł. 

Natomiast wyróżnienie Puławski Przedsiębiorca Roku otrzymała firma SHIMA Kamil Kalinowski.

SHIMA Kamil Kalinowski - za wkład w rozwój gospodarczy Puław poprzez utworzenie i działalność pracowni designu projektującej innowacyjne stroje dla motocyklistów.


Polska marka SHIMA pojawiła się na rynku w 2009 roku z ofertą rękawic motocyklowych. Przez kolejne lata kolekcja rękawic była rozwijana, szczególnie w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony. Produkty zaprojektowane w Puławach reprezentują najwyższej klasy design i obecne są już w 20 krajach na 3 kontynentach. W 2014 i 2015 roku produkty SHIMA były jednym z reprezentantów polskiego wzornictwa i w ramach wystawy The Spirit of Poland eksponowane były m. in. na Design Week w Brazylii. Firma SHIMA Kamil Kalinowski, która zaliczana jest do kategorii mikroprzedsiębiorstw jest liderem sprzedaży w swojej kategorii w Polsce i wykazuje się ciągłym wzrostem obrotów oraz wzrostem zatrudnienia.

Dla zaproszonych gości wystąpiła Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna "eM Band" z wokalistami: Martą Florek i Kamilem Franczakiem.

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
Udostępnij na Google+