Końcowy etap prac przy ul. Mościckiego - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Końcowy etap prac przy ul. Mościckiego

data aktualizacji: 13 dni temu 13.11.2020, odsłon: 199, ~UM Puławy

W naszym mieście trwają prace przy bardzo ważnych inwestycjach drogowych, które niebawem będą służyły wszystkim mieszkańcom. Dla pracowników Zakładów Azotowych i firm znajdujących się w otoczeniu fabryki najważniejszą informacją jest stopniowe kończenie prac na budowie drogi łączącej ul. Mościckiego z ulicami Majdan, Komunalną i drogą dojazdową do ul. Długiej.

Większość zadania została już wykonana. Do wybudowania pozostał fragment przejazdu pod wiaduktem kolejowym wraz z infrastrukturą towarzyszącą (kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny i oświetlenie uliczne). Powstały już ulice, chodniki, ścieżki rowerowe oraz czterowlotowe skrzyżowanie z ruchem okrężnym typu rondo. Całą infrastrukturę techniczną wybudowano od podstaw, dbając także o zieleń.

Miasto miało uzgodniony wcześniej z PKP PLK S.A projekt z 2018 r. oraz wszelkie wymagane prawem uzgodnienia wraz z pozwoleniem na budowę. Przy przebudowie kolejowych sieci uzbrojenia podziemnego tejże linii w obrębie wiaduktu, wykonane zostały one o ponad metr wyżej w stosunku do projektu drogowego. W wyniku udanych rozmów udało się wypracować porozumienie o ich poprawie.

W dniu 3 listopada, przejęto plac budowy tj. teren kolejowy. Od tego czasu nasz Wykonawca kontynuuje prace budowlane. Zakres jaki pozostał do wykonania jest niewielki, w związku z czym  przy sprzyjającej pogodzie zadanie zostanie ukończone i oddane użytkownikom jeszcze w tym roku.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+