Lato z Radiem na Skwerze Niepodległości - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Lato z Radiem na Skwerze Niepodległości

data aktualizacji: 8 miesięcy temu 3.07.2018, odsłon: 4109, ~Łukasz Kołodziej

7 lipca w godzinach 9:00 – 12:00 nasze miasto odwiedzi zespół redakcyjny „Lata z Radiem”, który przybliży Puławy swoim słuchaczom. Wejścia antenowe będą realizowane „na żywo”, a w ich trakcie redaktorzy porozmawiają z zaproszonymi gośćmi, reprezentującymi kulturę, sport, turystykę i działalność społeczną. Audycja nadawana będzie ze Skweru Niepodległości.

Obok stanowiska radiowego ustawiony zostanie namiot z atrakcjami „Lata z Radiem”, które skierowane są do mieszkańców odwiedzających w tym czasie Skwer Niepodległości.

Informacja prasowa:

23 czerwca rozpoczęła się kultowa audycja oraz trasa reporterska „Lata z Radiem”. Dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzili już kilkanaście miejscowości – m.in. Suwałki, Niedzicę, Biskupin, Nowe Kawkowo, Bielsko-Białą, Łagów, Busko-Zdrój i Brodnicę Górną. W najbliższą sobotę pojawią się w Puławach.

7 lipca w sobotnie przedpołudnie w Puławach ze słuchaczami spotka się Sława Bieńczycka. Dziennikarka radiowej Jedynki zajrzy do Świątyni Sybilli – pierwszego muzeum na ziemiach polskich, namówi słuchaczy na spacer po najpiękniejszym, romantycznym parku pałacowym w Polsce i sprawdzi, co wspólnego z nazwą miasta ma Zawisza Czarny. 

Razem z przewodnikiem Henrykiem Czechem podąży też śladami księżnej Izabeli Czartoryskiej i Bolesława Prusa oraz popłynie w rejs Wisłą słynną Marzanką w towarzystwie Zbigniewa Mazurka z MOSiR-u. Dla miłośników dwóch kółek nie lada atrakcją będzie wizyta Józefa Majewskiego ze zwariowanego Muzeum Nietypowych Rowerów. W audycji nie zabraknie także tematów kulinarnych, w tym kuchni słowiańskiej, o której prowadząca porozmawia z panią Hanną Lis ze skansenu Kultury Słowian. Z kolei o kulturze w Puławach, czyli o festiwalu jazzowym, festiwalu bluesowym i koncertach organowych opowie Zbigniew Śliwiński – dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.

W Puławach na słuchaczy czekać będą liczne atrakcje. Dziennikarka „Lata z Radiem” pojawi się na Skwerze Niepodległości z wozem satelitarnym, lokując tam studio plenerowe, radiowe koło fortuny i fotobudkę. Za pośrednictwem Mobilnego Centrum Słuchu będzie też można wykonać bezpłatne badania.W sąsiedztwie zespołu radiowego odbywały będą się bezpłatne przesiewowe badania słuchu zorganizowane w ramach Programu „Po pierwsze zdrowie”. W godzinach 9:00 – 15:00 mieszkańcy Puław i okolic będą mogli z nich skorzystać w Mobilnym Centrum Słuchu. Tego dnia odwiedzający punkt spotkają się z wysokiej klasy specjalistami z dziedziny otolaryngologii, którzy przeprowadzą badanie ucha videootoskopem i udzielą bezpłatnych porad, a technicy wykonają badanie słuchu.  

Program „Po pierwsze zdrowie” powstał z inicjatywy prof. Henryka Skarżyńskiego i jest realizowany przez Światowe Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, Instytut Narządów Zmysłów, Stowarzyszeniem Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek – Człowiekowi” oraz Komitet Nauk Klinicznych Polskiej Akademii Nauk we współpracy z Telewizją Polską S.A. oraz Polskim Radiem S.A.. Wśród realizatorów programu są wiodące w Polsce towarzystwa naukowe, instytuty, zespoły ekspertów i inne jednostki ochrony zdrowia.

 

 

+ 15 głosów: 15 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+