Lubelski Festiwal Nauki w PPN-T - program - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Lubelski Festiwal Nauki w PPN-T - program

data aktualizacji: ponad rok temu 13.09.2016, odsłon: 1549, ~mgrzegorczyk

Urząd Miasta Puławy, Puławski Park Naukowo-Technologiczny oraz Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. - sponsor generalny wydarzenia, serdecznie zapraszają do udziału w imprezie popularno-naukowej dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie to będzie elementem wielkiego święta wiedzy jakim jest XIII Lubelski Festiwal Nauki. W dniach 19-23 września zapraszamy do PPN-T dzieci i młodzież z Puław i okolic, które wezmą udział w pokazach, warsztatach i wykładach.

Celem tegorocznej edycji Festiwalu jest popularyzacja nowych technologii i ich wykorzystanie w przemyśle, designie i sztuce. Główną technologią łączącą wszystkie komponenty wydarzenia będzie technologia 3D. W trakcie całego, tygodniowego święta nauki w PPN-T planujemy sporo atrakcji, jednak kulminacyjnym momentem będzie 21 WRZEŚNIA i DZIEŃ OTWARTY w PPN-T.

W obszarze sztuki szczególna uwaga koncentrowała się będzie na sztuce filmowej. Poruszane zostaną takie tematy jak: kino a nowe media, sztuka audiowizualna. Największą atrakcją stanie się namiot-kapsuła, w którym prezentowane będzie przenikanie się technologii (w szczególności związanej z obrazem), nauki i sztuki.

Podczas Festiwalu zajmiemy się również popularyzacją programowania, zgodnie z hasłem przewodnim - "Programowanie - czwarty język". Podczas warsztatów chcemy pokazać uczniom jak rozwijać swoją wiedzę i umiejętności korzystając z ogólnodostępnych źródeł oraz jak włączyć się w światowe wydarzenia promujące kodowanie.

Swoje dzieci/uczniów można zapisać na stronie Lubelskiego Festiwalu Naukowego.

Poniżej prezentujemy harmonogram warsztatów:

* - uwaga program Lubelskiego Festiwalu w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym będzie jeszcze aktualizowany.

Poniżej prezentujemy szczegółowy program.

XIII Lubelski Festiwal Nauki w PPN-T - 21 września 2016 godz. 15.30 – 18.30

POKAZY DRUKU I SKANOWANIA 3D

Zapraszamy na pokazy druku 3d podczas których każdy odwiedzający PPNT będzie mógł obserwować działanie drukarek 3D, ideę samodzielnej ich budowy z wykorzystaniem planów, bezpłatnego oprogramowania i informacji dostępnych w Internecie. Odwiedzający wysłuchają komentarzy dotyczących metod szybkiego prototypowania, jak również matematycznych definicji płaszczyzn prostokreślnych i krzywizn opartych o krzywe stożkowe.

W trakcie Festiwalu planujemy wydrukować około metrowej wielkości model wireframe wycinka hiperboloidy obrotowej, nawiązujący do charakterystycznej sylwetki chłodni kominowej, jednego z elementów instalacji przemysłowych Grupy Azoty Zakładów Azotowych "Puławy" S.A.

WYSTAWA ZABAWEK UCZNIÓW LICEUM PLASTYCZNEGO IM. J.CHEŁMOŃSKIEGO W NAŁĘCZOWIE

Uczniowie projektują swoje zabawki i meble nie tylko za pomocą deski kreślarskiej i ołówka, ale także w doskonale wyposażonych pracowniach komputerowych. Mają także do dyspozycji profesjonalną drukarkę 3D. Uczą się projektowania multimedialnego, oraz digitalnej obróbki fotografii. Na wystawie prezentujemy fragment dokonań uczniów z pracowni meblarstwa artystycznego, projektowania zabawki z drewna, projektowania zabawki z tkanin oraz pracowni plecionkarstwa.

WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ – POKAZY

Dzięki goglom Samsunga wszyscy zainteresowani będą mogli zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości na zupełnie dotąd nie spotykanym poziomie. Okulary pozwalają na obserwowanie wirtualnego świata z widokiem 360'.

NAUKA I TECHNOLOGIA NA WYCIAGNĘCIE RĘKI

Wspólnie z Instytutem Nowych Syntez Chemicznych zapraszamy do odwiedzenia laboratoriów zlokalizowanych w PPNT – Laboratorium Tworzyw Biodegradowalnych i Laboratorium Związków Bioaktywnych. Naukowcy odkryją przed Państwem tajniki swojej pracy, pokażą nowoczesne urządzenia. Zapraszamy w godzinach 15.00 do 16.30. Informacje w recepcji głównej PPNT.

KĄCIK LEGO

Uwielbiamy klocki, bo to wspaniała zabawa zarówno dla najmłodszych dzieci odwiedzających PPNT jak  i dla tych trochę starszych. Klocki Lego, Lego Duplo, Soft oraz Lego Education zawsze robią furorę. Szczególnie jeśli można posterować robotem czy uruchomić maszynę.

WARSZTATY RODZINNE:

15.30 – 17.00: Jak zostać operatorem filmowym?

Warsztaty z Marcinem Kawką - właścicielem firmy realizującej produkcje filmowe m.in. na potrzeby dokumentacji wydarzeń oraz dla reklamy i promocji. Nasz szkoleniowiec jest świetnym gawędziarzem i znakomicie potrafi przekazać ogrom wiedzy, którą posiada. W swojej pracy korzysta z najnowszych technologii i chce to pokazać dzieciom na najbliższych warsztatach rodzinnych. Zapisy TUTAJ

17.00 – 18.30: Jak zostać operatorem filmowym?

Warsztaty z Marcinem Kawką. Zapisy TUTAJ

17.00 – 18.30: Tworzymy film z klocków LEGO

Zapraszamy na warsztaty w trakcie, których stworzymy popularne dziś filmy po klatkowe, nauczymy się tworzyć scenariusz, budować sceny i animować postaci, a wszystko to z wykorzystaniem znanych wszystkim klocków LEGO. Zapisy TUTAJ

18.30: Zakończenie IMPREZY

Do zobaczenia w PPN-T!

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+