Mistrzostwa Świata FIFA U-20:delegacje odwiedzą Puławy - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Mistrzostwa Świata FIFA U-20:delegacje odwiedzą Puławy

data aktualizacji: ponad rok temu 25.02.2019, odsłon: 967, ~UM Puławy

Od 23 maja do 15 czerwca 2019 r. po raz pierwszy w Polsce odbędzie się 22. turniej Mistrzostw Świata FIFA U-20. W rywalizacji udział wezmą dwadzieścia cztery drużyny. W ramach turnieju odbędą się pięćdziesiąt dwa mecze rozegrane sześciu miastach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Łodzi, Lublinie i Tychach. 

24 lutego w Gdyni odbyło się losowanie grup. Polska w grupie A zmierzy się z Kolumbią, Tahiti oraz Senegalem.

W 2012 Puławy miały szansę stać się bazą treningową wspólnie z Kazimierzem Dolnym i Nałęczowem dla jednej z drużyn biorących udział w Euro 2012.  Druga szansa pojawiła się przy okazji organizowanych w tym roku Mistrzostw Świata FIFA U-20. Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że Stadion MOSiR w Puławach będzie oficjalnym boiskiem treningowym.

25 lutego na w Hotelu „Olimpic” odbyła się konferencja prasowa na której omówiono wynik losowania. W Lublinie zagrają Tahiti, Senegal, Honduras, Nowa Zelandia, Kolumbia, Urugwaj, Norwegia.

Dyrektor „MOSiR” Antoni Rękas wyjaśnił, że w ciągu najbliższych kilku dni przedstawiciele każdego z państw grającego w Lublinie odwiedzą Puławy, a drużynę lub drużyny, które skorzystają z naszych obiektów, poznamy w ciągu dwóch tygodni. Na czas trwania imprezy Stadion MOSiR będzie oddany do dyspozycji FIFA.

Informacje o turnieju oraz biletach znaleźć można na oficjalnej stronie: https://pl.fifa.com/


+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
Udostępnij na Google+