Mobilny punkt poboru krwi na Placu Chopina - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Mobilny punkt poboru krwi na Placu Chopina

data aktualizacji: miesiąc temu 12.05.2021, odsłon: 807, ~UM Puławy

Mobilny punkt poboru krwi na Placu Chopina znów będzie dostępny dla mieszkańców.

Już 17 maja (poniedziałek) od godz. 8.30 mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość oddania krwi w mobilnym punkcie poboru na pl. Chopina pod Urzędem Miasta w Puławach. Rejestracja dawców prowadzona będzie do godz. 14.00.

Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek. Tylko wówczas oddawanie krwi nie spowoduje ujemnych skutków dla jego zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy. Kandydat na dawcę jest zawsze kwalifikowany przez lekarza zgodnie z obowiązującymi zasadami i w oparciu o:

- ocenę wyników przeprowadzonych badań laboratoryjnych,

- sprawdzenie ankiety dawcy, które jest uzupełnione zebranym wywiadem lekarskim,

- wyniki skróconego badania przedmiotowego dawcy.

Krew w pozostałe dni można oddawać w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (szpital).  tel. 570 330 700. Rejestracja dawców: poniedziałek - piątek 7:00-12:30. W Oddziale Terenowym pobierana jest krew pełna.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zachęca również do oddawania osocza przez osoby, które przeszły już COVID-19. Można je oddać w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.rckik.lublin.pl

+ 10 głosów: 10 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+