Mroki Czarnego Lasu - premiera filmowa - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Mroki Czarnego Lasu - premiera filmowa

data aktualizacji: 2 dni temu 16.09.2020, odsłon: 75, ~UM Puławy

Prawie rok temu w Puławach kręcone były sceny do filmu "Mroki czarnego lasu". Film opowiada historii wymordowania profesorów i nauczycieli Lwowa i Stanisławowa w roku 1941 przez Niemców. Podczas nagrywania zostały wykorzystane lokalizacje z naszego miasta: budynek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz dziedziniec Pałacu Marynki.

„Mroki Czarnego Lasu” to fabularyzowany dokument, ukazujący wstrząsającą historię hitlerowskiej zbrodni w Stanisławowie z sierpnia 1941 r. Aresztowania i egzekucje ok. 250 przedstawicieli polskiej inteligencji były częścią niemieckiego planu Intelligenzaktion, który zakładał całkowitą eliminację elity intelektualnej w Polsce.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Wacław Kujbida, a wyprodukowała go TV Niezależna Polonia Ltd. z Kanady. Produkcja jest współfinansowana przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej, w ramach programu opieki nad Polonią i Polakami za granicą 2019, za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Jutro o godzinie 12:00 w NoveKino Sybilla odbędzie się premiera filmu.

ŹRÓDŁO: https://www.pulawy.powiat.pl/aktualnosci/n,147995,mroki-czarnego-lasu-zwiastun-filmu.html

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Udostępnij na Google+