Nabory i zapisy na zajęcia w POK Dom Chemika - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Nabory i zapisy na zajęcia w POK Dom Chemika

data aktualizacji: 13 dni temu 10.09.2021, odsłon: 311, ~UM Puławy

Wrzesień to tradycyjnie miesiąc kiedy prowadzone są nabory i zapisy na zajęcia edukacyjno-artystyczne odbywające się w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”. W bogatej ofercie Ośrodka znajdują się ciekawe formy aktywności rozwijające pasje i zainteresowania, kierowane do dzieci w różnym wieku, młodzieży, dorosłych i seniorów. Chętni, którzy chcą poznać tajniki gry na instrumentach, rozwijać się wokalno-muzycznie, teatralnie, tanecznie i plastycznie, mogą zapisywać się na zajęcia mailowo lub bezpośrednio u instruktorów prowadzących poszczególne sekcje. Nabory trwają do końca miesiąca.

Prężnie działającą dziedziną artystyczną w POK są zajęcia teatralne. W ofercie na rok 2021/2022, znalazły się dwie nowe sekcje rozwijające zainteresowania z zakresu amatorskiej sztuki scenicznej. Pierwszą z nich jest Teatr „Mimów”, czyli grupa parateatralna skierowana do młodzieży w wieku 13-19 lat . Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki pantomimy i nauczą się samodzielnie tworzyć postać mima oraz budować krótkie improwizowane etiudy. Sekcję teatralną wzbogaciły również zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat, którym proponujemy udział w grupie teatralnej „Agrafka”. Pięciolatki mogą rozpocząć przygodę ze sceną na warsztatach „Zabawa w Teatr”. Na dzieci w wieku 6-7 lat czekają ciekawe zajęcia ogólnorozwojowe w Dziecięcym Teatrzyku „Figielek”. Młodzież i osoby dorosłe, zainteresowani recytacją, konferansjerką, czy uprawianiem monodramu mogą zapisać się do Koła Konferansjerów i Recytatorów. Na zajęciach Teatru SPUT² (13-16 lat) uczestnicy opanowują nie tylko naukę podstaw gry aktorskiej, poprawnej dykcji i emisji głosu.

W grupie animatorów-wolontariuszy uczą się także chodzenia na szczudłach, technik skręcania balonów, żonglerki czy malowania twarzy. Odbywają są też indywidualne zajęcia przygotowujące do egzaminu do szkoły teatralnej. Zajęcia Teatru Lalek „Muchomor” dedykowane są dla uczniów klas 4-6. Młodzi aktorzy zapoznają się tu z warsztatem kultury słowa, interpretacją tekstu, pracą nad wyrażaniem emocji poprzez ruch sceniczny aktora i animację lalki. Zajęcia teatralne, wspierające amatorski ruch artystyczny wśród osób dorosłych i seniorów w POK „Dom Chemika” prowadzą Puławski Teatr Amatora oraz Teatr RETRO.

Podczas zajęć tanecznych proponowanych przez POK, uczestnicy kształtują swoją wrażliwość muzyczną, poznają podstawowe kroki, elementy baletu, opanowują układy choreograficzne, uczą się tańca towarzyskiego, klasycznego, charakterystycznego, ludowego i współczesnego.  Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” prowadzi nabór uzupełniający do wszystkich grup wiekowych oraz szczególnie zachęca dziewczynki i chłopców w wieku 5-7 lat do rozpoczęcia przygody ze śpiewem i tańcem właśnie w „Powiślu”. W tegorocznej ofercie znajdują się też zajęcia Zespołu Baletowego „Etiuda”. Do grupy mogą dołączać dzieci od 7 roku życia. Prowadzona jest również grupa z ćwiczeniami wzmacniającymi i rozciągającymi dla osób dorosłych. Do rozwijania tanecznych umiejętności zaprasza także Studio Tańca „Pokus”, które od nowego roku artystycznego poprowadzi instruktor Jacek Kowalczyk. Dzieci od 7 roku życia mogą zapisywać się na zajęcia tańca nowoczesnego. Na młodzież i osoby dorosłe czeka nauka tańca towarzyskiego i salsy w parach. Ciekawą nowością są też zajęcia choreograficzno-taneczne Latin Fusion.

Chętni, którzy niezależnie od wieku chcą rozwijać swoją muzyczną pasję oraz uczyć się gry na instrumentach, mogą dołączyć do stale rozwijającej się Puławskiej Orkiestry Dętej. Uczestnictwo w zajęciach Orkiestry daje możliwość nie tylko gry w grupie, ale też szkolenia się indywidualnie. Orkiestra prezentuje się na ważnych uroczystościach miejskich oraz festiwalach poza Puławami. Zainteresowani dołączeniem do składu Orkiestry mogą przyjść na próbę zespołu.

Zajęcia w zakresie indywidualnej pracy nad ciekawym repertuarem, zróżnicowanym pod względem: wieku, charakteru, tematyki oraz stylistyki muzycznej prowadzą w Ośrodku instruktorzy: Zbigniew Jonak i Michał Matras. Naukę śpiewu w grupie rozwijać i udoskonalać można podczas zajęć w Zespole wokalnym (nie)sPOKojni, pod kierunkiem Mariusza Przybysia. Występowanie na scenie jest wspaniałym przeżyciem także dla osób dorosłych i z różnym doświadczeniem muzycznym. Aktywni seniorzy realizują swoje wokalne pasje w Zespole STARsi oraz grupie Puławianki.

Dzieci od 6 roku życia, młodzież i osoby dorosłe zapraszamy na zajęcia do grupy plastycznej Ryszarda Ruska. Zajęcia dedykowane są osobom początkującym, które nie miały styczności ze sztuką i nie posiadają większych zdolności plastycznych, jak również pasjonatom rysunku i malarstwa, którzy chcą doskonalić swój warsztat.

Szczegóły dotyczące zapisów na wszystkie zajęcia znajdują się na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” pod adresem www.domchemika.pl. Zapraszamy!

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Udostępnij na Google+