Nagroda Poetycka Silesius dla Bohdana Zadury - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Nagroda Poetycka Silesius dla Bohdana Zadury

data aktualizacji: 8 miesięcy temu 15.05.2018, odsłon: 370, ~Łukasz Kołodziej

12 maja we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol wręczono Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius. Laureatem nagrody za całokształt twórczości został Bohdan Zadura - poeta, prozaik, tłumacz, krytyk literacki.  Urodzony w Puławach i na zawsze związany z Puławami. Członek kolegium redakcyjnego kwartalnika „Akcent", współpracownik miesięcznika „Twórczość" i miesięcznika „Literatura na świecie". W roku 2004 został piątym po Kazimierzu Wyce, Adamie Ważyku, Jarosławie Iwaszkiewiczu i Jerzym Lisowskim redaktorem naczelnym miesięcznika „Twórczość". Honorowy Obywatel Miasta Puławy.

Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius jest wyróżnieniem i promocją najważniejszych dzieł i twórców polskiej poezji. Nagroda fundowana jest przez miasto Wrocław, a jej nazwa pochodzi od Angelusa Silesiusa, barokowego poety. Nagroda przyznawana jest corocznie w trzech kategoriach: za całokształt twórczości, książka roku, debiut roku.

Panu Bohdanowi Zadurze serdecznie gratulujemy nagrody i życzymy dalszej owocnej pracy twórczej.

Żródło zdjęcia: www.wroclaw.pl

 

 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+