Narodowe czytanie „Quo vadis” - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Narodowe czytanie „Quo vadis”

data aktualizacji: ponad rok temu 6.09.2016, odsłon: 1118, ~mgrzegorczyk

Po raz kolejny odbyła się ogólnopolska akcja wspólnego czytania wybranej powieści. W tym roku do listy arcydzieł dołączyła jedna z bardziej znanych powieści Henryka Sienkiewicza – „Quo vadis”.

Również społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F.D. Kniaźnina w Puławach dołączyła do grona czytających. W atmosferze rzymskiej uczty specjalnie ucharakteryzowani nauczyciele odczytali wybrane fragmenty sienkiewiczowskiego dzieła. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie nie tylko historię miłości Winicjusza i Ligii, ale także groteskową postać Nerona, elegancję Petroniusza czy najbardziej poruszający fragment – opis pożaru Rzymu. Przybyli na narodowe czytanie uczniowie i rodzice z wielką uwagą wysłuchali także rozdziału o męczeństwie chrześcijan oraz o spotkaniu Piotra z Jezusem. Szczególne wrażenie wywarła na obecnych scena śmierci Nerona, która została widowiskowo udramatyzowana. Całości dopełniła muzyka i specjalnie dobrane obrazy, wyświetlane na monitorze.

W opinii wszystkich obecnych na spotkaniu wspólne czytanie okazało się dużym sukcesem. Stało się  okazją do przypomnienia ważnego narodowego  dzieła, docenienia uroku języka literackiego oraz zachętą dla uczniów do propagowania tego typu akcji w przyszłości. Przekonali się oni, że jest to wspaniała forma spędzania wolnego czasu  i tworzenia dobrych relacji międzypokoleniowych.

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+