Nowe świąteczne iluminacje miejskie - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Nowe świąteczne iluminacje miejskie

data aktualizacji: 10 miesięcy temu 4.12.2017, odsłon: 1459, ~Łukasz Kołodziej

6 grudnia o godzinie 16:00, w trakcie Mikołajek Miejskich na Skwerze Niepodległości, zostanie uruchomiona nowa miejska iluminacja. Warto już teraz, w ramach przedświątecznych przygotowań, zaplanować spacer ulicami miasta, by zobaczyć świetlny labirynt, choinkę, wyjątkowe iluminacje fontann i szpalery świątecznie ozdobionych latarni.

Specjalna strefa zimowych iluminacji obejmuje całe centrum miasta i będzie się rozciągać od Skweru Niepodległości, wzdłuż Alei Królewskiej, poprzez ulice Centralną, Piłsudskiego, Lubelską i Aleję Partyzantów aż do Placu Chopina. W świąteczną atmosferę wprowadzą mieszkańców przestrzenne świetlne dekoracje, które pojawią się na latarniach w centrum miasta. Ozdoby ledowe ze śnieżynkami przy ulicach Centralnej i Piłsudskiego, kompozycje świąteczne z bombkami wzdłuż ulicy Lubelskiej czy zdobienia koronami nadają puławskim świąteczny charakter. Największa niespodzianka czeka mieszkańców na Skwerze Niepodległości. To właśnie tu mogą zobaczyć stworzony ze 150 tysięcy punktów świetlnych labirynt, który zajmie prawie 300 metrów kwadratowych.

Znajdująca się na Skwerze Niepodległości fontanna przyozdobiona została kompozycją świecących liści i kwiatów. Na Placu Chopina pojawiła się już ponad 8-metrowa choinka z kolorowymi bombkami, którą rozświetli prawie 9 tysięcy lampek LED. Gwiazdkową dekorację z kwiatowym motywem zyskają także latarnie.

Za projekt i wykonanie świątecznych iluminacji w Puławach odpowiada firma Multidekor, która w swoim portfolio ma ponad tysiąc realizacji dla miast i galerii handlowych w Polsce i za granicą.

+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+