Opera Straszny Dwór przed Pałacem Marynki - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Opera Straszny Dwór przed Pałacem Marynki

data aktualizacji: 3 miesiące temu 14.06.2019, odsłon: 575, ~UM Puławy
Data i miejce wydarzenia

15.06.2019

Dziedziniec przed Pałacem Marynki


15 czerwca na Dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach o godz. 20.30 odbędzie się widowisko operowe Straszny Dwór. Wydarzenie odbędzie się w ramach IV Festiwalu im. Wincentego i Franciszka Lesslów.

Tym razem Straszny Dwór (polska opera w czterech aktach) to plenerowa realizacja arcydzieła polskiej muzyki operowej z udziałem solistów Teatru Wielkiego w Poznaniu, chóru i orkiestry Teatru Muzycznego w Lublinie, Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”, Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 22 Pułku Ułanów Podkarpackich i innych.Przedstawienie jest imprezą towarzyszącą, prezentowaną w ramach projektu OPERA NA PROWINCJI, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku z obchodami Roku Stanisława Moniuszki.

OPERA NA PROWINCJI Straszny Dwór - to projekt, którego nadrzędnym celem jest popularyzowanie muzyki operowej w tym dorobku St. Moniuszki a także odnalezienie nowej grupy odbiorców - wrażliwej na sztukę, jednak nie zawsze korzystającej z oferty gatunku opery.

Straszny dwór to komediowe dzieło o silnym zabarwieniu patriotycznym, uznawane za najdoskonalszą operę w twórczości Moniuszki i jedną z najlepszych oper polskich. Chcemy przedstawić ją w regionie, w którym muzyka operowa gości stosunkowo rzadko. Dwa plenerowe spektakle, z udziałem solistów, chóru, orkiestry, tancerzy oraz grup rekonstrukcyjnych, osadzone w realistycznej scenografii puławskiego dworu i pałacu w Kozłówce, w połączeniu z elementami multimedialnymi, stanowią znakomity materiał do realizacji popularyzatorskich założeń projektu.

 

 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+