Pod biało-czerwoną - Zagłosuj na Puławy! - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Pod biało-czerwoną - Zagłosuj na Puławy!

data aktualizacji: 13 dni temu 11.09.2020, odsłon: 641, ~UM Puławy

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.  
 
Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą strony internetowej. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. T
a patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.

 
Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 

W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Cyfryzacji przewiduje udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.
 

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?
Aby maszt z flagą znalazł się w naszym mieście należy zebrać minimum 500 głosów.

Jak oddać głos na Puławy?
1. Kliknij w  link.

2. Uzupełnij obowiązkowe dane oznaczone gwiazdką.

3. Wybierz województwo lubelskie i w polu miescowość Puławy (gmina miejska).

4. Zaakceptuj regulamin i oddaj swój głos.

 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.


+ 9 głosów: 9 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+