Powstaną nowe zatoki autobusowe w mieście - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Powstaną nowe zatoki autobusowe w mieście

data aktualizacji: 6 dni temu 29.07.2020, odsłon: 286, ~UM Puławy

Dzięki wsparciu udzielonemu przez Miasto dla Województwa Lubelskiego, w Puławach poprawi się niebawem bezpieczeństwo i płynność ruchu w kilku ważnych miejscach. Dotyczy to szczególnie centrum miasta, gdzie notorycznie dochodzi do stłuczek. Dzięki uchwale podjętej w czerwcu przez Radę Miasta, tym razem to Puławy wspomogą poprawę bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich. 17 lipca podpisano porozumienie w tej sprawie.

W ramach współpracy Miasta Puławy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie w naszym mieście powstaną trzy zatoki autobusowe. Jedna z nich wraz przystankiem zostanie zbudowana w miejscu, które w minionych latach wielokrotnie wskazywali mieszkańcy, także w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Dwie zatoki powstaną przy ul. Lubelskiej w miejscu istniejących przystanków na wysokości Urzędu Miasta Puławy. Trzecia pojawi się przy ul. Piłsudskiego na wysokości przychodni weterynaryjnej, przed skrzyżowaniem z ul. 4 Pułku Piechoty WP. Inwestycja ma na celu usprawnienie ruchu w newralgicznych punktach Puław.

Miasto przygotowało dokumentację tego zadania, która przekazana zostanie do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Gdy ZDW ogłosi przetarg, będziemy mogli poznać terminy rozpoczęcia i zakończenia prac. Miasto Puławy finansuje 50% każdej z inwestycji. W przypadku zatok przy ul. Lubelskiej koszt budowy wynosi 282 000 zł, z czego miasto dokłada 141 000 zł. Zatoka przy ul. Piłsudskiego będzie kosztowała 180 000 zł, z czego miasto pokrywa 90 000 zł.


 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Udostępnij na Google+