Puławy w Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Puławy w Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej

data aktualizacji: 18 dni temu 18.11.2021, odsłon: 89, ~UM Puławy

 Nasze miasto po raz kolejny zostało zauważone na arenie ogólnopolskiej. Puławy znalazły się na 20. miejscu w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”.

W kategorii miast i gmin miejsko-wiejskich z naszego regionu, przed Puławami uplasował się jedynie Nałęczów. Daleko za naszym miastem znalazły się chociażby Lubartów, Łuków, Łęczna, czy Kazimierz Dolny. W obecnym roku w rankingu brane pod uwagę były kategorie takie jak: „finanse i rozwój”, „dbałość o mieszkańców”, „czyste środowisko” i „zarządzanie”. Puławy z możliwych do uzyskania maksymalnych 107 punktów, uzyskały 73,01, co uplasowało nasze miasto już na 20 miejscu z 878 pozycji. Wyniki rankingu bardzo nas cieszą a jednocześnie stanowią motywację do dalszej pracy i nieustających starań na drodze do pełnej satysfakcji mieszkańców z miejsca, w którym żyją.

Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej" jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 17 lat redakcja "Rzeczpospolitej" ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji "Rzeczpospolitej".

 

 

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+