Rocznica napaści ZSRR na Polskę - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Rocznica napaści ZSRR na Polskę

data aktualizacji: 8 dni temu 15.09.2020, odsłon: 221, ~UM Puławy

W imieniu organizatora - Puławskiego Towarzystwa Tradycji Narodowych, przekazujemy informację dotyczącą obchodów 81. rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę.

Od kilkunastu już lat, zawsze 17 września, mieszkańcy Puław zapraszani są na Mszę Św. do kościoła św. Józefa a następnie na cmentarz włostowicki, aby złożyć hołd ofiarom bestialskich działań  Armii Czerwonej i NKWD na terenach okupowanej Polski.

W tym roku z uwagi na pandemię koronowirusa oraz remont włostowickiej świątyni, obchody 81. rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę będą miały bardziej kameralny charakter. 17.IX.2020 r. o godz. 18.00 odprawione zostanie we Włostowicach nabożeństwo w intencji ofiar sowieckiej agresji. Nie będzie jednak pocztów sztandarowych ani oficjalnych delegacji. Nie będzie też  jak co roku uroczystego przejścia na cmentarz włostowicki. Po Mszy pod pomnikiem Poległych i pomordowanych na Wschodzie, każdy na swój sposób odda hołd tym, którzy życie swe oddali za niepodległą Ojczyznę.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Udostępnij na Google+