Rocznica wybuchu II Wojny Światowej: koncert Moniki Borzym - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Rocznica wybuchu II Wojny Światowej: koncert Moniki Borzym

data aktualizacji: 6 miesięcy temu 22.08.2019, odsłon: 558, ~UM Puławy
Data i miejce wydarzenia

01.09.2019

Pałac Czartoryskich


1 września będziemy obchodzili 80. rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej. Z tej okazji w mieście odbędą się uroczystości i wydarzenia patriotyczne, jednak dzisiaj zapraszamy na jedno z nich:

1 września o godzinie 18:30 w Sali Kongresowej w Pałacu Czartoryskich odbędzie się koncert Moniki Borzym „Jestem przestrzeń”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wydana we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego płyta „Jestem przestrzeń” to album z poruszającymi tekstami poetki Anny Świrszczyńskiej w wykonaniu wokalistki jazzowej.

Płyta ukazała się 28 lipca 2017 r. w ramach corocznego cyklu Pamiętamy ’44. Tego samego dnia, odbył się koncert transmitowany przez TVN 24, a 1 sierpnia koncert został zaprezentowany na antenie 3 programu Polskiego Radia. Na płycie znalazło się 12 kompozycji młodego pianisty Mariusza Obialskiego. Wiersze z płyty układają się w opowieść o przestrzeni wolności w człowieku i o samostanowieniu. Ten projekt otwiera w odbiorcach pokłady wrażliwości, których na co dzień nie używają, i nazywa nienazwane myśli pozwalając przeżywać ważne chwile ze współczesnej historii w należytym szacunku i wrażliwych emocjach. W nagraniu płyty wzięli udział goście specjalni : John Scofield, jeden z najwybitniejszych gitarzystów w historii jazzu, Wojciech Waglewski , lider zespołu Voo Voo, którego można usłyszeć w przejmującym duecie z Moniką Borzym, i Mitchell Long – „czarodziej gitary” – amerykański muzyk, specjalista od jazzu, bluesa i world music.To niezwykle charyzmatyczna Wokalistka z absolutnie niepowtarzalnym głosem. Ma na swoim koncie 4 płyty. Pierwsze dwie - „Gir l Talk” i „My Place” - nagrane w USA, docenione przez polską publiczność, uzyskały status platynowych. "Back to the Garden", trzeci krążek Artystki , to znakomicie, świeżo i wg. niektórych " lepiej od oryginału" zaaranżowane piosenki jednej z idolek Moniki - kanadyjskiej legendy Joni Mitchell. 28 lipca 2017 r. ukazał się czwarty album Moniki Borzym "Jestem Przestrzeń" – na płycie z kompozycjami Mariusza Obijalskiego do wierszy Anny Świrszczyńskiej w wyborze Agnieszki Glińskiej.

Album został wydany przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji rocznicy wybuchu Powstania. Monika podczas nagrań współpracowała z największymi i najwybitniejszymi . Najnowsza płyta powstała we współpracy z wybitnym gitarzystą z Los Angeles – Mitchellem Longiem (Melody Gardot , Waldemar Bastos), nowojorskim producentem Devinem Greenwoodem (Norah Jones, Amos Lee, Melody Gardot ) oraz trzema artystami z kraju - kontrabasistą Robertem Kubiszynem (Anna Maria Jopek, Gregoire Maret, Grzegorz Turnau), perkusistą Michałem Bryndalem (VooVoo, Nikola Kołodziejczyk, Jimek) i altowiolistą Michałem Zaborskim (Atom String Quartet ). „My Place” to głównie kompozycje Mariusza Obijalskiego i samej artystki.

Do współpracy zaproszono m. in. arcymistrza gitary jazzowej Johna Scofielda, brazylijskiego wirtuoza gitary akustycznej Romero Lubambo, wybitnego saksofonistę Chris’a Potter ’a i genialnego trębacza Randy Brecker ’a. W ramach solowego debiutu, razem z nowojorskim producentem Mattem Piersonem, powstała płyta "Girl Talk", smaczna kolekcja kobiecych hitów, przemienionych w szlachetne, jazzowe ballady przez czterokrotnego zdobywcę Grammy, aranżera Gila Goldsteina. Światowej klasy brzmienie zapewnili instrumentaliści tacy jak Aaron Parks, jak również Larry Grenadier oraz Eric Harland. Płyta odniosła rewelacyjny sukces błyskawicznie pokrywając się platyną.

+ 8 głosów: 10 (80%) 2 -
Udostępnij na Google+