Rozpoczynamy sezon turystyczny - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Rozpoczynamy sezon turystyczny

data aktualizacji: 9 miesięcy temu 3.04.2018, odsłon: 554, ~Łukasz Kołodziej

Rozpoczynamy sezon turystyczny w Puławach. W ofercie miejskich instytucji zajmujących się upowszechnianiem sportu, turystyki i animacją czasu wolnego pojawiają się nowe wydarzenia skierowane do mieszkańców, jak również turystów z regionu. Foto: Piotr Kawka.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach zaprasza wszystkich chętnych na Wiosenny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 8 kwietnia na trasie Puławy – Bronowice – Zarzecze – Tomaszów – Trzcianki – Góra Puławska – Puławy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Centrum Informacji Turystycznej w Puławach organizuje 15 kwietnia br. (niedziela) Pieszy Rajd Historyczny „Niepodległa”. Trasa rajdu rozpoczyna się spod Centrum Informacji Turystycznej i przebiega przez wąwozy Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. W trakcie przemarszu uczestnicy zostaną zapoznani z historią Legionu Puławskiego oraz z działaniami prowadzonymi w rejonie Puław w okresie Wielkiej Wojny.

 Program:

  • 08:30 – rozpoczęcie zapisów uczestników
  • 09:20 – odprawa techniczna
  • 09:30 – wymarsz
  • 10:30 – Góra Trzech Krzyży w Parchatce
  • 12:00 – zamek w Bochotnicy
  • 13:00 – zakończenie wycieczki

 


Przyszła wiosna, czas na rowerowe szaleństwa! Jak przygotować rower do sezonu podpowie serwisant rowerowy Marcin Górski w kolejnej odsłonie Strefy Eksperta w Bibliotece Miejskiej.

Zapraszamy w sobotę 14 kwietnia o godz. 13.00, plac przed budynkiem Biblioteki, ul. Głęboka 7 A.

Czas wyciągnąć rower z piwnicy, przetrzeć z kurzu i... Zastanawiasz się nad następnym krokiem? Odpowiedź znajdziesz u nas w sobotę 14 kwietnia. Profesjonalny serwisant rowerowy Marcin Górski, który od 20 lat łączy pracę z pasją, opowie jak przygotować rower do sezonu, konserwować sprzęt na co dzień, żeby długo i dobrze Ci służył, a także zdradzi sposoby  na poprawę komfortu jazdy. Weź swój rower i przyjedź do nas! Zapraszamy na rowerowe konsultacje!

Dodatkowo możliwość oznakowania roweru przez przedstawicieli puławskiej policji, tzn. nadania osobistego kodu, który pomoże zidentyfikować i odzyskać rower w przypadku kradzieży.

Wstęp wolny.

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+