Spotkanie z Dominikiem Szczepańskim - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Spotkanie z Dominikiem Szczepańskim

data aktualizacji: 6 miesięcy temu 29.01.2019, odsłon: 175, ~Łukasz Kołodziej
Data i miejce wydarzenia

06.02.2019

Biblioteka Miejska w Puławach ul. Głęboka 7A


W środę 6 lutego o godz. 18.00 Klub podróżniczy „Ciekawi świata” zaprasza na spotkanie z Dominikiem Szczepańskim - podróżnikiem, dziennikarzem,  autorem książek: „Na oceanie nie ma ciszy” – porywającej biografii Aleksanda Doby, który trzykrotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki, „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia” – napisanego wspólnie z Piotrem Tomzą reportażu o próbach zdobycia jednej z najniebezpieczniejszych gór Himalajów oraz współautorem bestsellerowej biografii Adama Bieleckiego „Spod zamarzniętych powiek”, który opowie o Tomku Mackiewiczu - niezwykłej i nietuzinkowej postaci; człowieku, który stał się legendą, choć wcale tego nie pragnął i którego akcję ratunkową na Nanga Parbat śledziła w styczniu 2018 roku cała Polska.

Tomek Mackiewicz, „Czapkins”, niemożliwe zmieniał w realne. Osiem lat temu wyznaczył sobie cel – jako pierwszy człowiek wejdzie zimą na wierzchołek Nanga Parbat (8125 m n.p.m.). Do wyścigu przystąpiły największe gwiazdy himalaizmu, ale „Czapkins” nie chciał się ścigać. I nie chciał być gwiazdą. Chciał zdobyć nieobliczalną Nagą Górę na własnych zasadach.W książce „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza”, której premiera miała miejsce 23 stycznia, Dominik Szczepański dzięki rozmowom z ojcem Tomka, jego byłą żoną Joanną Kondracką, znajomymi z Polski i Irlandii oraz uczestnikami akcji ratunkowej: Adamem Bieleckim, Jarosławem Botorem, Denisem Urubko i Piotrem Tomalą, którzy spod K2 ruszyli, by pomóc Tomkowi i Elisabeth oraz wspomnieniom Anny Solskiej-Mackiewicz, dla której Tomek był największą miłością w życiu, stworzył wielowymiarowy portret człowieka, którego historia na długo zapada w pamięć.

„Czapkins” to historia o miłości i samotności; uzależnieniu i wyzwoleniu; poszukiwaniu prawdy i walce z własnym ego. A także o niezwykłym marzeniu, które zmieniło życie Mackiewicza i ludzi wokół niego. Ale przede wszystkim to opowieść o wolności, jej pragnieniu i wcielaniu w życie. Wolności do końca.

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+