Stan wyjątkowy: odszkodowania i rekompensaty - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Stan wyjątkowy: odszkodowania i rekompensaty

data aktualizacji: 14 dni temu 12.10.2021, odsłon: 90, ~UM Puławy

 


Rekompensata dla przedsiębiorców w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego.
W związku z wprowadzeniem na podstawie rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 września 2021 r. stanu wyjątkowego na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego w 2021 r., właściwy wojewoda - na wniosek - może przyznać rekompensaty - podmiotom świadczącym usługi albo prowadzącym działalność gospodarczą na tym obszarze, w trybie ustawy z dnia 29 września 2021 r. o rekompensacie dla podmiotów świadczących usługi albo prowadzących działalność gospodarczą.

Rekompensata dla przedsiębiorców (bip.gov.pl)


Odszkodowania za straty majątkowe spowodowane wprowadzeniem stanu wyjątkowego

W związku z wprowadzeniem na podstawie rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 września 2021 r. stanu wyjątkowego na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego w 2021 r., właściwy wojewoda - na wniosek - może przyznać odszkodowania - osobom i podmiotom, które poniosły straty, na podstawie ustawy z 22 listopada 2002 r. o wyrównywaniu strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela.

Odszkodowania za straty majątkowe (bip.gov.pl)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Udostępnij na Google+