Święto Narodowe Trzeciego Maja - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Święto Narodowe Trzeciego Maja

data aktualizacji: 16 dni temu 28.04.2021, odsłon: 280, ~UM Puławy

W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) spisanej ustawy zasadniczej. Z tej okazji 3 maja o godz. 9:00 w kościele pw. św. Józefa we Włostowicach zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę, a także w intencji ustania epidemii.

Ze względu na jeszcze obowiązujące ograniczenia, po mszy odbędzie się kameralna uroczystość złożenia kwiatów i zniczy pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja we Włostowicach.

W trakcie długiego weekendu na telebimie POK „Dom Chemika” będzie wyświetlana prezentacja zdjęć pochodzących z Muzeum Czartoryskich w Puławach, mieszkańców Puław i rodzin saperów kaniowskich, przedstawiających uroczystości patriotyczne, które dawniej odbywały się w maju w naszym mieście. Prezentacja powstała we współpracy z UM Puławy.

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach zaprasza na doroczny Koncert Wielkanocny w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja pod patronatem honorowym Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego Jerzego Szwaja. Ze względu na reżim sanitarny zapraszamy do obejrzenia transmisji bezpośrednio w TVP3 i online na stronie parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach w dniu 3 maja o godzinie 19.00.

Szczegóły koncertu.

Przypominamy także o trwającym naborze zgłoszeń do "XVI Puławskiego Turnieju Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych „Witaj Majowa Jutrzenko!”

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+