Święto ulicy Moniuszki - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Święto ulicy Moniuszki

data aktualizacji: 3 miesiące temu 23.04.2019, odsłon: 479, ~UM Puławy
Data i miejce wydarzenia

05.05.2019 - 30.11.-0001

„Święto ulicy Moniuszki” - teren ulicy Stanisława Moniuszki w Puławach oraz na placu przy Szkole Społecznej im. Ch. P. Aignera.


Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" zaprasza w dniu 200 urodzin wybitnego polskiego kompozytora, dyrygenta i ojca opery narodowej – Stanisława Moniuszki do udziału w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Święto ulicy Moniuszki”. Wydarzenie jest jedną z wielu inicjatyw promujących twórczość kompozytora, z okazji Roku Moniuszkowskiego.

W programie imprezy znalazły się m.in.: wspólne odtańczenie poloneza z Zespołem Pieśni i Tańca „Powiśle”, Koncert Laureatów XV edycji Puławskiego Turnieju Krasomówstwa, Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych "Witaj Majowa Jutrzenko!", wspólne wykonanie na fletach utworu „Prząśniczka”, występ Puławskiej Orkiestry Dętej, koncert utworów Stanisława Moniuszki w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I st. im. Romualda Twardowskiego, zabawy i animacje z epoki przygotowane przez POK „Dom Chemika”, zdjęcie z Moniuszką.

Wydarzenie odbędzie się 5 maja 2019 r. o godz. 16:00 na terenie ulicy Stanisława Moniuszki w Puławach oraz na placu przy Szkole Społecznej im. Ch. P. Aignera. Na wszystkich uczestników wydarzenia będzie czekała słodka niespodzianka.


+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+