Usuwanie sopli i zalegającego śniegu - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Usuwanie sopli i zalegającego śniegu

data aktualizacji: 5 miesięcy temu 11.01.2019, odsłon: 228, ~Łukasz Kołodziej

Kilka dni temu w naszym regionie wystąpiły intensywne opady śniegu oraz spadki temperatury, przynoszące oprócz zimowej aury, utrudnienia komunikacyjne na drogach. Ostatnie tak intensywne opady zanotowano w sezonie zimowym 2013/2014.

Zakład Usług Komunalnych w ramach akcji „Zima” wykorzystuje  trzy zestawy posypywarek z pługiem na jezdnie (samochody ciężarowe), trzy zestawy posypywarek z pługiem na chodniki, place, zatoki parkingowe (traktory) oraz trzy samochody transportowe (przystanki i przejścia dla pieszych). W akcji uczestniczy ponadto 40 osób, w tym trzy zespoły do odśnieżania ręcznego, ładowacze, dyspozytorzy, kierowcy.

W przypadku usuwania śniegu z nawierzchni ulic i chodników, ZUK stara się reagować w jak najkrótszym czasie wykorzystując dostępne środki.

Zmiany temperatur i opady śniegu niosą ze sobą także obowiązki spoczywające na administratorach i właścicielach nieruchomości. W ich gestii leży usuwanie nawisów lodowych, tworzących sople oraz zalegającego na dachach śniegu. Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Puławy wysyła każdorazowo do administratorów przypomnienia, jednak będąc w połowie sezonu zimowego pamiętajmy o zagrożeniach wynikających z aktualnej pory roku.  


 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+