7-14 lipca - Warsztaty Jazzowe 2018 - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

7-14 lipca - Warsztaty Jazzowe 2018

data aktualizacji: 8 miesięcy temu 2.07.2018, odsłon: 1297, ~Paweł Wójcik
Data i miejce wydarzenia

07.07.2018 - 14.07.2018

7-14 lipca - Puławy Warsztaty Jazzowe 2018


7 lipca rozpoczną się Warsztaty Jazzowe w Puławach.  Udział w puławskich warsztatach jazzowych to nie tylko spotkania z wyjątkowymi osobowościami w niezapomnianej atmosferze. To przede wszystkim możliwość zapoznania się z jazzem w wykonaniu wybitnych polskich artystów.

Codzienne jam sessions w klimatycznym klubie Peweks Art&Music, zapewnią uczestnikom pole do muzycznego popisu, a koncerty będą okazją do zetknięcia się z muzyką improwizowaną prezentowaną na najwyższym poziomie. Oprócz zajęć grupowych i indywidualnych, prowadzone są zespoły – big band i combo oraz wykłady na temat historii jazzu.

8 licpa w Restauracji Hotelu „Sybilla” odbędzie się koncert inauguracyjny „Tribute to Henryk Majewski”, który stanowi muzyczny hołd złożony wybitnej postaci polskiego jazzu – Henrykowi Majewskiemu – trębaczowi, kompozytorowi i aranżerowi.Henryk Majewski zadebiutował w 1957 roku w zespole Vistula Stompers. Współtworzył także Old Timers, jedną z najważniejszych grup jazzu tradycyjnego w Polsce. Od 1986 roku kierował własnym sekstetem. Występował i nagrywał z Sandym Brownem, Albertem Ncholasem, Buckiem Claytonem, Wildem Billem Davisonem, Bennym Watersem. Projekt Robert Majewski – Tribute to Henryk Majewski” ukazał się na płycie, która w 2017 roku została uhonorowana nagrodą Fryderyka w kategorii Jazzowy Album Roku.

Zajęcia w ośmiu klasach poprowadzi profesjonalna kadra instruktorska:

  • Robert Majewski – klasa trąbki
  • Maciej Sikała – klasa saksofonu
  • Michał Tomaszczyk – klasa puzonu (Big Band)
  • Paweł Tomaszewski – klasa fortepianu
  • Konrad Zemler – klasa gitary
  • Marcin Jahr – klasa perkusji
  • Jacek Niedziela-Meira – klasa basu
  • Wojciech Myrczek – klasa wokalu

Sekcja akompaniująca wokalistom: Bogdan Hołownia, Wojciech Pulcyn, Sebastian Frankiewicz.

Zapisy na warsztaty odbywają się poprzez formularz internetowy dostępny na stronie www.domchemika.pl

W dniu 7 lipca rejestracja uczestników będzie prowadzona w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" (ul. Wojska Polskiego 4) w godzinach 8:00-20:00.

Całkowity koszt udziału w warsztatach to 820 zł.

Zapraszamy do udziału i zapisów!

Organizator: Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Urząd Miasta w Puławach, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Puławach.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+