Warsztaty Jazzowe 2019 - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Warsztaty Jazzowe 2019

data aktualizacji: ponad rok temu 2.07.2019, odsłon: 545, ~Justyna Wiejak
Data i miejce wydarzenia

06.07.2019 - 13.07.2019

Puławy


Od 6 do 13 lipca w Puławach po raz kolejny odbędą się Warsztaty Jazzowe. W warsztatowym programie znajdzie się zarówno teoria i historia jazzu, jak i jego praktyka. Oprócz zajęć grupowych i indywidualnych, prowadzone są zespoły – big band i combo.

Warsztaty skierowane są do wokalistów, gitarzystów, pianistów, saksofonistów, trębaczy, puzonistów, gitarzystów basowych, kontrabasistów i perkusistów. Mile widziani są wszyscy, którzy poruszają się w stylistyce muzyki improwizowanej, bez względu na poziom zaawansowania. Mieszkańcy Puław będą mogli usłyszeć muzyków i wokalistów podczas wieczornych koncertów i jam session.


Szczegóły wydarzenia na stronie www.domchemika.pl

Fot. E. Borowska


Muzycznym wydarzeniem Warsztatów Jazzowych Puławy 2019 będzie koncert kwintetu Piotra Barona „Wodecki Jazz”Podczas koncertu usłyszymy popularne kompozycje Zbigniewa Wodeckiego – wszechstronne i ponadczasowe – w wersji jazzowej, uwspółcześnionej i niezwykle ciekawej muzycznie. 

 

Jazz był wielką miłością Zbigniewa Wodeckiego. Artysta wracał do niego często nie tylko zawodowo, ale i prywatnie. Jeden z najznakomitszych polskich saksofonistów jazzowych, Piotr Baron, postanowił udowodnić, że fascynacja działa również w drugą stronę i przygotował projekt z jazzowymi aranżami przebojów Zbigniewa Wodeckiego. Usłyszymy m. in.: "Zacznij od Bacha", "Z Tobą chcę oglądać świat" i "Lubię wracać tam gdzie byłem".

 

 

Koncerty Wokalistów i Finałowy podsumowujące tegoroczne zmagania jazzowe odbędą się w czwartek i piątek, 11 i 12 lipca o godz. 19:00 w sali Hotelu Izabella. Zaprezentują się w nich utalentowani uczestnicy warsztatów - podopieczni z dwóch klas wokalnych i siedmiu instrumentalnych oraz znakomici pedagodzy i muzycy, których gościliśmy w tym roku.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+