Wielkie serce dla hospicjum stanie na Placu Chopina - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Wielkie serce dla hospicjum stanie na Placu Chopina

data aktualizacji: miesiąc temu 3.12.2020, odsłon: 414, ~Ewelina Borawska
Data i miejce wydarzenia

07.12.2020


W poniedziałek 7 grudnia na Placu Chopina w Puławach zostanie zamontowany pojemnik na nakrętki w kształcie sercaheart Kosz został zakupiony przez Zakład Usług Komunalnych w porozumieniu z Urzędem Miasta Puławy.


W naszym mieście często pojawiają się inicjatywy zbierania nakrętek. Są one prowadzone przez szkoły oraz różne organizacje. Teraz wszyscy mieszkańcy będą mogli wrzucać nakrętki do specjalnego "serca"heart w centrum miasta. Jeśli ten sposób zostanie pozytywnie przyjęty przez naszych mieszkańców to niewykluczone, że kolejne serca staną
w innych miejscach naszego miasta
- wyjaśnia Lilianna Jaworska Radna Rady Miasta Puławy, inicjatorka postawienia koszy na nakrętki.


heartKosz w kształcie serca będzie mógł pomieścić 150 kg nakrętek. Wymiar społeczny tej akcji jest nieoceniony. Taka inicjatywa wspomoże również świadomą segregację odpadów - mówi Tomasz Wadas, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Puławach.

 

Zysk ze sprzedaży plastikowych nakrętek w pierwszym etapie akcji zostanie przeznaczony na bieżące potrzeby puławskiego hospicjum.

 

 

+ 15 głosów: 15 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+