Wisła Puławy - Legia Warszawa (foto+wideo) - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01  Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Wisła Puławy - Legia Warszawa (foto+wideo)

data aktualizacji: 2 miesiące temu 9.08.2017, odsłon: 681, ~Paweł Wójcik

W Puławach niestety niespodzianki nie było i Wisła Puławy przegrała 1:4 z Legią Warszawa, tym samym żegnając się z Pucharem Polski.

Blisko 4 tysiące kibiców obejrzało pucharowe starcie Wiślaków z Legią Warszawa. Spotkanie zaczęło się od groźnej sytuacji puławskiej ekipy, w 6 minucie w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki znalazł się Piotr Darmochwał, ale ostatecznie piłka obiła słupek bramki strzeżonej przez Radosława Cierzniaka. Na odpowiedź ze strony Mistrza Polski nie musieliśmy długo czekać. W 9 minucie po błędzie puławskiej obrony piłkę w polu karnym przejął Chime Chukwu, podał do znajdującego się przed polem karnym Krzysztofa Mączyńskiego, który pokonał Nazara Penkovtsa. 2 minuty później było już 2:0 dla Legii. O pechu może mówić Tomasz Sedlewski po którego zagraniu głową piłka przeleciał nad bezradnym Penkovtsem i wpadła do siatki. Od tego momentu Legia uspokoiła grę, nie pozwalała stwarzać puławskiej ekipie sytuacji podbramkowych i pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 2:0 dla Legii.

Druga połowa to zdecydowanie bardziej ofensywny obraz gry Wiślaków. Wrzutek w pole karne próbowali m.in. Smektała i Szczotka. Niewiele brakowało, a śmielsze ataki Wisły zostałyby skarcone przez Legię w 57 minucie. Głową na puławską bramkę uderzał Dąbrowski, ale kapitalnie w tej sytuacji zachował się Nazar Penkovets. 6 minut później było już 3:0 dla Legii, kolejne podanie Chime Chukwu, ale tym razem celnie na bramkę uderzył Dominik Nagy. Wiślacy jednak zagrali do końca i w 89′ minucie Robert Hirsz po podaniu Jakuba Smektały głową skierował do warszawskiej bramki. Legia też nie odstawiała nogi i 2 minuty później Armando Sadiku ustalił wynik spotkania na 4:1 dla Legii.

Wisła Puławy – Legia Warszawa 1:4 (0:2)

Bramki: Hirsz (90) – Mączyński (9), Sedlewski (11), Nagy (64), Saidku (90+3).

Wisła: Penkowec – Sedlewski (69’Kusal), Poznański, Maksymiuk, Litwiniuk, Smektała, Popiołek, Szczotka, Darmochwał (66’Pożak), Meskhia (72’Ploj), Hirsz.

Legia: Cierzniak – Broź, Czerwiński (29’Jędrzejczyk), Dąbrowski, Moneta, Kucharczyk (66’Hildeberto), Kopczyński, Mączyński, Nagy, Guilherme (64’Sadiku), Chukwu.

Żółte kartki: Szczotka, Meskhia (Wisła)

Sędziował: Bartosz Frankowski