Wystawa: Karol Wojtyła. Narodziny - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Wystawa: Karol Wojtyła. Narodziny

data aktualizacji: 4 miesiące temu 15.05.2020, odsłon: 322, ~UM Puławy
Data i miejce wydarzenia

18.05.2020 - 30.06.2020

Biblioteka Miejska w Puławach


Zachęcamy do obejrzenia wystawy „Karol Wojtyła. Narodziny” przygotowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka.

Wystawa prezentowana będzie w plenerze na terenie Biblioteki Miejskiej w Puławach przy ul. Głębokiej 7A od 18 maja do końca czerwca 2020 roku.

Ekspozycja składa się z 10 plansz i zabiera w podróż po przełomowych momentach życia Papieża Jana Pawła II, a jej celem jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia. Poprzez wystawę widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Wystawę można oglądać w dniach i godzinach pracy Biblioteki.

Serdecznie zapraszamy !

***

Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, która w intelektualnym i duchowym dorobku Karola Wojtyły poszukuje odpowiedzi na najważniejsze pytania i wyzwania współczesnego świata. Centrum działa w obszarze kultury, edukacji i budowania zaangażowanego i odpowiedzialnego społeczeństwa. Jako miejsce spotkań i dialogu tworzy przestrzeń współpracy ze środowiskiem naukowym i artystycznym ponad podziałami kulturowymi i ideologicznymi. Jest operatorem Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla uczniów i studentów, organizatorem dwóch warszawskich festiwali: Nowe Epifanie i Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju oraz inicjatorem  i właścicielem multimedialnego portalu JP2online.pl stanowiącego pierwsze, kompleksowe źródło wiedzy o papieżu w Polsce i na świecie.


 

 

 

 

 

 

 

+ 9 głosów: 11 (82%) 2 -
Udostępnij na Google+