XIX Turniej Tańców Polskich (odwołany) - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

XIX Turniej Tańców Polskich (odwołany)

data aktualizacji: 4 miesiące temu 28.02.2020, odsłon: 713, ~UM Puławy
Data i miejce wydarzenia

14.03.2020 - 15.02.2020

Hala sportowo-widowiskowa ZST w Puławach


W trosce o bezpieczeństwo uczestników, widzów i mieszkańców związane z zagrożeniem wystąpienia koronawirusa SARS-Cov-2 w naszym regionie, XIX Konkurs Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli" został odwołany.


Konkurs Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli" odbędzie się w naszym mieście po raz dziewiętnasty. W tym roku będziemy gościć na parkiecie Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych. Do oglądania tanecznych zmagań zapraszamy w dniach 14 i 15 marca. Zapowiada się niezwykłe widowisko artystyczne, oparte na wspaniałych polskich tradycjach tanecznych.


Najzdolniejsi tancerze z niemal całej Polski będą rywalizowali w konkursie tańców polskich w formie towarzyskiej. W turnieju wezmą udział zespoły z 26 ośrodków m. in. z Warszawy, Malborka, Gdańska, Krakowa, Dobczyc, Poznania, Katowic, Wronek, Torunia oraz oczywiście z Puław.

Mieszkańcy powiatu puławskiego będą mogli kibicować tancerzom z Młodzieżowego Zespołu Tańca Ludowego w Klementowicach oraz przede wszystkim gospodarzom konkursu – parom turniejowym Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”.

Zmagania rozpoczną się w sobotę, 14 marca. Spośród blisko 154 duetów tanecznych, sześcioosobowa komisja pod wodzą sędziego głównego wybierze w 7 kategoriach wiekowych i kilku klasach tanecznych po 6 par, które zakwalifikują się do ścisłych finałów konkursu i będą walczyć o tytułowy „Pierścień Księżnej Izabeli”. Drugiego dnia turnieju odbędzie się także konkurs Kar Mazurowych. Do pokazów mazura w czteroparowych układach stanie 10 kar.

W niedzielę, 15 marca o godz. 11:00, uroczystym Polonezem w wykonaniu wszystkich uczestników turnieju rozpocznie się Gala Finałowa, podczas której poznamy laureatów konkursu. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć występ grupy reprezentacyjnej i I grupy „Powiśla”. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Sędzią głównym konkursu będzie Jan Łosakiewicz, wiceprzewodniczący polskiej sekcji światowej organizacji CIOFF.

Program:

14 marca (sobota) 2020 r.

godz. 9:30-14:00 – I blok konkursowy (eliminacje, ćwierćfinały, półfinały i finały w klasach C i B)

godz. 16:00-19:30 – otwarcie Konkursu – II blok konkursowy (finały w klasach A).

15 marca (niedziela) 2020 r.

godz. 11:00-13:30 – Polonez, konkurs Kar Mazurowych, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”, wręczenie nagród, pokazy mistrzów.


Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zapraszamy mieszkańców i sympatyków do przyjścia, kibicowania parom oraz podziwiania polskich tańców narodowych na najwyższym poziomie.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego – Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Puławy – Paweł Maj, Starosta Puławski – Danuta Smaga, Wójt Gminy Puławy – Krzysztof Brzeziński, Prezydent Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF® - Jerzy Chmiel.


 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Udostępnij na Google+