DNI PUŁAW 2019 - od 31 maja do 2 czerwca odbędą się Dni Puław - miejsce: MARINA PUŁAWY - 3 dni niezapomnianych emocji - KONCERTOWO/RODZINNIE/TANECZNIE / Zapraszamy do wspólnego świętowania dni naszego miasta!

XVIII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

XVIII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich

data aktualizacji: 2 miesiące temu 11.03.2019, odsłon: 313, ~Justyna Wiejak

W dniach 9-10 marca w hali sportowej MOSiR odbył się XVIII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli". Do Puław przyjechało ponad 140 par tanecznych – znakomici tancerze z całego kraju, rywalizujący o tytułowy pierścień, w kilku kategoriach tanecznych.

Na parkiecie królowały tańce polskie: oberki, kujawiaki, krakowiaki, mazury, polki, no i oczywiście wspaniały polonez, który już tradycyjnie został wykonany przez wszystkich zawodników biorących udział w turnieju. Podczas finału wystąpił również Zespół Baletowy „Etiuda”.

Poniżej znajduje się lista zwycięskich par oraz fotorelacja z wydarzenia.


Kategoria I

Miejsce I Uzarewycz Ihor i Steciuk Daria, Barwinek ZT Krzemieniec Ukraina

Miejsce II – Maraszkiewicz Tomasz i Łukanowska Julia, Powiśle ZPiT Puławy

Miejsce III – Anioł Miłosz i Kalemba Karolina, Marynia ZF Wronki

 

Kategoria II B

Miejsce I – Woźniak Kacper i Jasińska Karolina, Malbork ZPiT Malbork

Miejsce II – Matuszak Mateusz i Piaskowska-Niszczak Olga, Marynia ZF Wronki

Miejsce III – Bieniek Stanisław i Hojna Anna, Dobczyce ZPiT Dobczyce (awans do „A”)

 

Kategoria II C

Miejsce I – Tworzyk Marek i Fryc Emilia, Ziemia Lisiecka ZPiT Gmina Liszki

Miejsce II – Nowierski Makary i Judek Katarzyna, Marynia ZF Wronki

Miejsce III – Burzyński Piotr i Czerska Hanna, Warszawianka ZPiT UW Warszawa

 

Kategoria III B

Miejsce I – Kańkowski Marcin i Szmyt Zuzanna, Promyki ZTL Wieliszew

Miejsce II – Krobski Maksymilian i Dykier Zofia, Cepelia DZF Poznań

Miejsce III – Tabor Paweł i Brzezińska Zofia, Ziemia Lisiecka ZPiT Gmina Liszki

 

Kategoria III C

Miejsce I – Maciejewski Jerzy i Toboła Julia, Warszawianka ZPiT UW Warszawa (awans do „B”)

Miejsce II – Link Mateusz i Makowska Wiktoria, Warmia ZPiT Olsztyn

Miejsce III – Przedpełski Franciszek i Szpila Agata, Warszawianka ZPiT UW Warszawa

 

Kategoria IV B

Miejsce I – Lenartowicz Aleksander i Pentz Anna, Warszawianka ZPiT UW Warszawa

Miejsce II – Sowiński Andrzej i Witkowska Oliwia, Zamojszczyzna ZPiT Zamość

Miejsce III – Bialik Kamil i Jezierska Zuzanna, Marynia ZF Wronki

 

Kategoria V B

Miejsce I – Podgórski Michał i Michałek Jagoda, Marynia ZF Wronki

Miejsce II – Boguszewski Bartłomiej i Kurzempa Wiktoria, Politechnika Warszawska ZPiT Warszawa

Miejsce III – Mrozik Krzysztof i Małaszkiewicz Hanna, Warszawianka ZPiT UW Warszawa

 

Kategoria II A

Miejsce I – Hildebrand Rafał i Droździel Zuzanna, Zamojszczyzna ZPiT Zamość

Miejsce II – Rychlewski Szymon i Świątek Zuzanna, Małe Żuławy ZPiT

Miejsce III – Wawrzynek Tymon i Kirchner Adrianna, Cepelia DZF Poznań

 

Kategoria III A

Miejsce I – Iwańczyk Jakub i Toboła Maria, Warszawianka ZPiT UW Warszawa

Miejsce II – Szewczyk Maciej i Kolińska Kaja, Dobczyce ZPiT Dobczyce

Miejsce III – Zastróżny Daniel i Zastróżna Julia, Marynia ZF Wronki

 

Kategoria IV A

Miejsce I – Jarosiński Jędrzej i Białek Karolina, Warszawianka ZPiT UW Warszawa

Miejsce II – Pasiut Paweł i Szcześniak Hania, Warszawianka ZPiT UW Warszawa

Miejsce III – Domagała Wojciech i Selwa Emilia, Dobczyce ZPiT Dobczyce

 

Kategoria V A

Miejsce I – Raźny Kajetan i Drzas Joanna, Warszawianka ZPiT UW Warszawa

Miejsce II – Taskinas Modestas i Kurashkevych Oleksandra, Jantar ZPiT UG Gdańsk (awans do „S”)

Miejsce III – Rembelski Jakub i Kowalik Julia, Promyki ZTL Wieliszew

 

Kategoria V S

Miejsce I – Raźny Jakub i Drzas Kamila, Warszawianka ZPiT UW Warszawa

Miejsce I – Baran Michał i Wojciechowska Alicja, Kortowo ZPiT UW-M Olsztyn

 

Kategoria VI A

Miejsce I – Grabowski Konrad i Stelmaszewska Magdalena, Warszawianka ZPiT UW Warszawa

Miejsce II – Kopyto Łukasz i Radzik Paulina, Niekrzesani Katowice

Miejsce III – Naskręt Marcin i Stocka Paulina, Wielkopolski KTP UP Poznań

 

Kategoria VII A

Miejsce I – Strzelewicz Zbigniew i Pasicka Aleksandra, Wielkopolski KTP UP Poznań

Miejsce II – Hemmerling Marcin i Sudzińska Maria, Młody Toruń SPKL Toruń

Miejsce III – Piątek Jacek i Piątek Małgorzata, Jantar ZPiT UG Gdańsk


 

+ 16 głosów: 16 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+