Zaproszenie na wycieczkę ornitologiczną - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Zaproszenie na wycieczkę ornitologiczną

data aktualizacji: 8 miesięcy temu 15.05.2018, odsłon: 528, ~Łukasz Kołodziej

Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody w dniu 20 maja 2018 r. (niedziela) na wycieczkę ornitologiczną w ramach akcji „Majówka z ptakami”.

Wycieczka w ramach projektu edukacyjnego Spring Alive i patronatem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest bezpłatna, a jej celem jest obserwacja ptaków w sezonie wiosennym połączona z liczeniem  i rozpoznawaniem  napotkanych gatunków. 

Zbiórka zainteresowanych godzina 10:00 – przy portierni Pałacu Książąt Czartoryskich. Wycieczka zaplanowana jest na ok. 3-4 godziny; trasa: park Czartoryskich – Łacha Wiślana – ogródki działkowe – do Wisły – wałem wiślanym do mostu im. I. Mościckiego – Park Czartoryskich. Merytoryczną opiekę nad wycieczką sprawować będzie Pan Piotr Safader – członek Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Prosimy o zabranie: lornetki, aparatu fotograficznego, atlasu ptaków. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu, dostosowanym do warunków pogodowych. Udział dzieci i młodzieży szkolnej odbywa się pod opieką osób dorosłych.

„Majówka z ptakami” – to projekt realizowany w ramach zadania „Ekologiczne Puławy” – edycja 2018, prowadzonego we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. 

Dodatkowe informacje o akcji można uzyskać z Zarządzie Dróg Miejskich w Puławach – Dział Zieleni, tel. (081) 458 62 94.

W załączeniu zdj. zięba (fot. Piotr Safader)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Udostępnij na Google+