Dostosuj wydruk

IX miejsce Puław w Rankingu „Rzeczpospolitej”

IX miejsce Puław w Rankingu „Rzeczpospolitej”

Po raz czternasty dziennik Rzeczpospolita ogłosił Ranking Samorządów. Puławy zajęły w nim wysokie IX miejsce na 857 gmin w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich. Jest to niekwestionowany awans o 20 miejsc od 2016 r.

„W Rankingu Samorządów staramy się wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o szeroko rozumiany, zrównoważony i trwały rozwój swoich małych ojczyzn i lokalnej wspólnoty, nie naruszając zasobów. Rozwijają się, opierając się na fundamencie trwałości ekonomicznej, środowiskowej, społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania, która jest podstawowym elementem pozostałych trwałości” – możemy przeczytać w dzienniku Rzeczpospolita, który jest organizatorem rankingu.

Wyniki Rankingu Samorządów sporządzane są na podstawie 50 wskaźników dotyczących działań samorządów w różnych obszarach funkcjonowania. Źródłem danych do analizy pracy samorządów są ogólnodostępne bazy GUS i Ministerstwa Finansów, a także ankieta online, wypełniana przez samorządy. Wśród 30 czołowych samorządów Puławy zostały najwyżej ocenione za jakość zarządzania.

Uroczysta gala z ogłoszeniem wyników odbyła się 8 października 2018 r. w Warszawie. Nagrodę dla Puław z rąk przewodniczącego kapituły rankingu prof. Jerzego Buzka odebrał Prezydent Miasta Puławy Janusz Grobel.

autor: Justyna Wiejak

Źródło:

Dodano: 2018.10.09

pulawy.eu