Dostosuj wydruk

Paweł Smoleński: Izrael - Ziemia Obiecana (wydarzenie odwołane)

Paweł Smoleński: Izrael - Ziemia Obiecana (wydarzenie odwołane)

W trosce o bezpieczeństwo uczestników, widzów i mieszkańców związane z zagrożeniem wystąpienia koronawirusa SARS-Cov-2 w naszym regionie, ze względu na zamknięcie instytucji kultury wydarzenia i wystawy zostają zamkniete do odwołania.

Paweł Smoleński - dziennikarz, reporter, pisarz.  Autor książek Salon patriotówPochówek dla rezunaIrak. Piekło w rajuIzrael już nie frunieBedzies wisioł za cosik. Godki podhalańskie (wraz z Bartłomiejem Kurasiem), Balagan. Alfabet izraelskiOczy zasypane piaskiemSzcze ne wmerła i nie umrze (wywiad rzeka z Jurijem Andruchowyczem), Zielone migdały czyli po co światu KurdowieWieje szarkijja. Beduini z pustyni Negew, Krzyżyk niespodziany. Czas Goralenvolk (wraz z Bartłomiejem Kurasiem), Syrop z piołunu. Wygnani w akcji „Wisła” oraz Królowe Mogadiszu.

Za Izrael już nie frunie otrzymał w 2006 roku Nagrodę im. Beaty Pawlak. Za Syrop z piołunu był w 2018 roku nominowany do Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego. Laureat Nagrody Pojednania Polsko-Ukraińskiego, którą otrzymał w 2003 za książkę Pochówek dla rezuna, a także Nagrody im. Kurta Schorka za teksty poświęcone Irakowi.

Izrael – maleńkie pustynne państwo w Azji Zachodniej,  Ziemia Święta trzech wielkich religii monoteistycznych, dom niezliczonej ilości grup etnicznych, jedno z najnowocześniejszych państw świata, miejsce, gdzie toczy się nieustannie cicha wojna. Na spotkaniu porozmawiamy o tym jak funkcjonują obok siebie Izraelczycy i Palestyńczycy? Jak się żyje w obliczu ciągłego zagrożenia i strachu? Skąd wziął się problem osadnictwa na terenach okupowanych i jak wygląda on obecnie? Wreszcie jakie jest  tło polityczne i historyczne tych wszystkich zagadnień? Serdecznie zapraszamy.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wejściówki. Po ich odbiór zapraszamy do Biblioteki.

Projekt Ciekawi świata został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W związku z tym, do końca roku realizować będziemy cykl spotkań animujących czytelnictwo oraz podkreślających rolę książki we współczesnym świecie jako rzetelnego i podstawowego źródła wiedzy i poznania świata. Wszystkim chętnym zaproponujemy bezpłatne i otwarte spotkania z autorami, reporterami, podróżnikami oraz osobami zaangażowanymi w działalność ekologiczną. Tematyka i poziom poszczególnych wydarzeń skierowane będą do osób 60+, dorosłych, młodzieży i dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

autor: UM Puławy

Źródło:

Dodano: 2020.02.28

pulawy.eu