Dystrybucja maseczek ochronnych wśród mieszkańców - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Dystrybucja maseczek ochronnych wśród mieszkańców

data aktualizacji: miesiąc temu 7.04.2020, odsłon: 45, ~UM Puławy

6 kwietnia rozpoczęła się dystrybucja maseczek ochronnych wśród mieszkańców. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z 22. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dęblinie pomagają w dostarczeniu bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku do każdego z domostw. Pierwsza partia dwudziestu tysięcy maseczek jest już w Puławach. 7 kwietnia planowana jest dostawa pięciu tysięcy maseczek, 8 kwietnia w późnych godzinach południowych ostania partia piętnastu tysięcy.

Kryterium przekazania odpowiedniej ilości maseczek jest liczba przebywających osób w mieszkaniu. Zweryfikowano ją na podstawie deklaracji mieszkańców dotyczących wywozu odpadów. Powinno to z założenia odzwierciedlać rzeczywistą liczbę osób zamieszkujących dane gospodarstwo domowe.

Miasto zostało podzielone na dwadzieścia sektorów. Maseczki są dystrybuowane równomiernie, stosownie do posiadanych możliwości na terenie całego miasta. Maseczka wraz z instrukcją stosowania jest wrucana do skrzynki pocztowej.

Specjalne podziękowania dla mieszkańców, wolontariuszy którzy spontanicznie od rana pomagają przepakowywać maseczki. Podziękowania kierujemy także w stronę Wojsk Obrony Terytorialnej, które błyskawicznie zareagowały na prośbę o pomoc.

 
Udostępnij na Google+
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -