Informacja MOPS w sprawie zasad funkcjonowania - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Informacja MOPS w sprawie zasad funkcjonowania

data aktualizacji: 2 miesiące temu 16.03.2020, odsłon: 35, ~UM Puławy

Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach:

W związku z zagrożeniem koronawirusem zmieniliśmy zasady funkcjonowania Ośrodka, aby pomagać w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. 


W najbliższym okresie do minimum ograniczymy pracę w rejonie. Na parterze budynku wyznaczyliśmy odpowiednie miejsca do obsługi klienta. Większość spraw będziemy załatwiać drogą telefoniczną i elektroniczną, a tym samym zachęcamy Was do kontaktu online. 

Zgodnie z zaleceniem wojewody do odwołania zawiesiliśmy pracę Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych, Klubu Seniora, Klubu Integracji Społecznej oraz placówek wsparcia dziennego.

Będziemy nieustannie prowadzić telefoniczne wsparcie psychologiczne oraz telefon zaufania w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia. Dodatkowo planujemy ściśle działać z władzami miasta, aby wdrożyć wartościowe rozwiązania dla mieszkańców Puław. 


Informacje o bieżącej organizacji pracy Ośrodka oraz podjętych działaniach znajdziesz na naszej stronie internetowej  http://www.mops.pulawy.pl/

W tym trudnym czasie pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa i zaleceniach, które mają na celu chronić nasze zdrowie. Jeśli tylko macie taką możliwość, zostańcie z bliskimi w domu. Jednocześnie prosimy Was o wykazanie jak największej wrażliwości społecznej na potrzeby osób starszych, niepełnosprawnych i samotnych. 

Czy w Waszym sąsiedztwie mieszka człowiek, który szczególnie potrzebuje teraz wsparcia?

Każdy z nas może poświęcić chwilę, aby pomóc drugiej osobie.  Wystarczy odciążyć starszych sąsiadów podczas robienia większych zakupów lub okazać innym zainteresowanie. Czas spędzony w domu to idealny moment, aby zacieśnić więzi rodzinne i zadzwonić do dawno niewidzianych znajomych.

Nie zapominajmy o tym!


Udostępnij na Google+
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -