Ksiądz Dziekan Ryszard Gołda - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Ksiądz Dziekan Ryszard Gołda

data aktualizacji: ponad rok temu 12.02.2016, odsłon: 2133, ~admin

Miejsce pracy i stanowisko - były dziekan, były proboszcz Parafii p.w. Miłosierdzia
Bożego w Puławach

Uzasadnienie wyróżnienia:

W roku 2010 ksiądz Dziekan Ryszard Gołda obchodzi 50-lecie swoje pracy kapłańskiej. Od trzydziestu lat nieodłącznie związany jest z naszym miastem - wpisał się w jego historię i teraźniejszość. W jakże trudnych dla Polski czasach wzniósł w Puławach okazały kościół, który stał się trwałym symbolem religijnych uczuć oraz patriotycznych dążeń Polaków. Przygotował również dwóch wikariuszy, którzy kontynuując jego dzieło, stworzyli ośrodki duszpasterskie, a następnie wybudowali w mieście dwa kolejne kościoły.
Ksiądz Dziekan jest człowiekiem o wielkim sercu. Jest niezwykle gorliwym kapłanem, otwartym i wrażliwym na ludzką krzywdę społecznikiem. Zawsze gotowy do współpracy z władzami samorządowymi Puław oraz różnymi środowiskami naszego miasta, efektem czego jest wiele cennych przedsięwzięć i inicjatyw.
Opis okoliczności wręczenia Honorowego Obywatelstwa:
Wręczono w ramach uroczystej sesji Rady Miasta Puławy z okazji 20-lecia samorządu terytorialnego  w dniu 13 czerwca 2010 r. w sali widowiskowej  POK „Dom Chemika".

Udostępnij na Google+
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -

Załączniki