Zebranie sztabu kryzysowego w dniu 6 marca 2020 r. - Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Zebranie sztabu kryzysowego w dniu 6 marca 2020 r.

data aktualizacji: 2 miesiące temu 12.03.2020, odsłon: 47, ~UM Puławy

6 marca, w związku z zagrożeniem wystąpienia koronawirusa SARS-Cov-2 w naszym regionie, w Urzędzie Miasta zostało zwołane spotkanie sztabu kryzysowego. Spotkaniu przewodniczył Prezydent Miasta Paweł Maj, a wzięli w nim udział ponadto Wiceprezydent Paweł Szabłowski, Przewodnicząca Rady Miasta Puławy Bożena Krygier, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Puławy Marzanna Pakuła oraz kierownicy wydziałów.Na spotkaniu przedstawiono aktualny stan zagrożenia i aspekty prawne z nim związane. Przedstawiono także wszystkie środki profilaktyczne i zalecenia, które może zastosować miasto w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a tym samym zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Na spotkaniu omówiono także wydarzenia z udziałem publiczności, które w najbliższym czasie odbędą się w Puławach.

W stanie realnego zagrożenia wobec zdrowia i życia mieszkańców, Prezydent skieruje niezwłocznie listy do organizatorów wydarzeń w naszym mieście z apelem o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa, higieny i profilaktyki.

W przypadku wydarzeń o zakresie ogólnopolskim i międzynarodowym, które zawsze niosą ze sobą ryzyko przenoszenia wirusa ze względu na ilość uczestników i charakter imprezy, Prezydent prosi o przeniesienie lub odwołanie wydarzeń.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników, widzów oraz samych mieszkańców pierwszą decyzją jest odwołanie XIX Konkursu Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli", który odbyć się miał w dniach 14-15 marca.

W dobie wysokiego rozwoju komunikacji i migracji ludności, podejmowane kroki i kierowane apele wydają się najbardziej skutecznymi sposobami profilaktyki i ochrony zdrowia w tej wyjątkowej sytuacji zagrożenia.


Udostępnij na Google+
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -